• In English
 • Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ домовилися поглиблювати співпрацю у сфері захисту дітей
  опубліковано 08 травня 2014 року о 17:06

  У Мінсоцполітики відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики України Наталії Федорович із заступником голови Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні паном Рудігером Люхманном. У зустрічі також взяли участь представники департаментів Мінсоцполітики та експерти ЮНІСЕФ. Сторони обговорили вплив останніх змін у соціально-економічній сфері на благополуччя населення, включаючи сім’ю та дітей, напрями подальшої співпраці у сфері соціального захисту дітей та державної допомоги сім’ям з дітьми та щодо реформування соціального сектору.

  Навіть у нинішній складній ситуації Уряд України робить все можливе, аби підтримати найуразливіші категорії громадян, у тому числі й сім’ї з дітьми, - поінформувала колег з ЮНІСЕФу Наталія Федорович. І навела приклад: завдяки вже відлагодженій системі надання житлових субсидій та запровадженню нового механізму надання компенсацій 4,5 мільйона сімей не відчують на собі негативних наслідків підвищення цін на газ та тепло.

  «Подолання бідності та підвищення добробуту людей через проведення реформ і, зокрема, в сфері соціального захисту дітей та сімей з дітьми, - це один із пріоритетів діяльності Мінсоцполітики», - наголосила Наталія Федорович.

  Так, за інформацією Мінсоцполітики, лише протягом 2013 року було виявлено 433 373 сім’ї у складних життєвих обставинах, що у 2 рази більше, ніж у 2012 році; взято під соціальний супровід 141 250 сімей, що у 2 рази більше, ніж у 2012 році; знято з соціального супроводу 84224 сім’ї, з них з позитивним результатом – 78 830; попереджено вилучення 23 712 дітей, що майже в 8 разів більше, аніж протягом аналогічного періоду 2012 року.

  „Нам потрібна мережа центрів соціальної підтримки дітей і сімей, мережа кризових центрів. Важливим напрямком є навчання фахівців із соціальної роботи, аби вони могли забезпечити якісне надання соціальних послуг. Безперечно, проблем ще маємо багато. Але найголовніше – ми працюємо над їх розв’язанням і будемо з вдячністю сприймати будь-яку допомогу з боку ЮНІСЕФ у цій важливій сфері”, - наголосила заступник Міністра.

  У відповідь пан Рудігер Люхманн висловив впевненість, що конструктивне співробітництво між Мінсоцполітики та ЮНІСЕФ надалі лише поглиблюватиметься по всіх зазначених напрямах. Водночас він зауважив, що одним з ключових моментів їхньої програми для України є допомога у налагодженні ринку послуг для сімей з дітьми. Мета - щоб сім’я не відокремлювалася і зберегла цілісність.

  Якщо послуги надаватимуться неурядовими організаціямивони будуть якіснішими. У Німеччині, наприклад, 95% соціальних послуг надаються неурядовими організаціями. Обіг – 3 мільярди євро на рік. Уряд лише здійснює фінансування і контроль. Тобто реально втілений у життя принцип „гроші ходять за клієнтом”, - розповів Рудігер Люхманн. На його переконання, таку систему бажано запровадити і в Україні. З цією метою вже створено робочу групу з представників Мінсоцполітики, Мінфіну та ЮНІСЕФ. „Але ініціатива має йти, як то кажуть, знизувід самих неурядових організацій”, - підкреслив він.

  Наталія Федорович подякувала гостям за розуміння і підтримку та зазначила, що за усіма напрямами своєї діяльності Мінсоцполітики готове до співробітництва і буде вдячне міжнародній спільноті за будь-яку допомогу у досягненні визначених цілей.