• In English
 • На Волині та Львівщині впроваджуватимуть спільні із Польщею та Білоруссю проекти
  опубліковано 08 травня 2014 року о 13:55

  7 травня 2014 року у Любліні Республіки Польща підписали спільну Декларацію про реалізацію “Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Волинської області, Львівської області та Брестської області  на 2014-2020 роки”. Наш край представляла делегація, до складу якої входили голова Волинської облдержадміністрації Григорій Пустовіт, голова облради Валентин Вітер, начальник відділу міжнародного співробітництва управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції  ОДА Валентина  Гнасюк-Терлецька.

  «Розвиток конструктивних і добросусідських взаємин з прилеглими регіонами Польщі та Білорусі мають надзвичайно важливе значення для Волині. Ми цінуємо кожен крок наших партнерів у напрямку підтримки дружніх відносин та зміцнення співробітництва в усіх сферах суспільного життя», - зазначив голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт у своєму виступі.

  «Усі чотири регіони підтримали ідею створення спільної Стратегії та об’єдналися заради покращення соціально-економічної конкурентоспроможності українсько-польсько-білоруського прикордоння. Адже лише спільні дії і взаємні добрі справи можуть гарантувати гармонійний розвиток територій, які ми представляємо», - продовжив він.

  «Переконаний, що нам вдасться забезпечити виконання усіх визначених у Стратегії завдань, адже нас об’єднує бажання співпрацювати заради взаємодопомоги та покращення життя сусідів і свого власного життя», - підкреслив Григорій Пустовіт.

  Своїми міркуваннями щодо транскордонної співпраці Люблінського воєводства з прикордонними регіонами поділився Маршалок Люблінського воєводства  Кшиштоф Гетьман.

  Презентував основні положення Стратегії директор департаменту регіональної політики адміністрації Маршалка Люблінського воєводства Богдан Кавалко. Зокрема, ініціатива з підготовки спільної Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Волинської, Львівської і Брестської областей на 2014-2020 роки була прийнята під час засідання Ради транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг», яке відбулося у Бресті 26 листопада 2012 року. Було визначено, що такий документ є необхідним для реалізації спільних транскордонних проектів у рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» нового фінансового інструменту ЄС на 2014-2020 роки. Передбачається, що він сприятиме ефективному залученню європейських коштів для підтримки сталого соціально-економічного розвитку та вирішення пріоритетних завдань українсько-польсько-білоруського прикордоння.

  Метою Стратегії є підвищення соціально-економічної конкурентоспроможності транскордонної території у масштабі Європи, країни, на регіональному та місцевому рівнях шляхом ефективного використання внутрішнього потенціалу, а також пом'якшення обмежень, пов'язаних з зовнішніми кордонами ЄС.

  У рамках Стратегії передбачено реалізація низки проектів у сфері економіки, екології, культури та туризму, транспорту та прикордонної інфраструктури, освіти та науки.