• In English
 • НКРЕ та МВФ працюють разом задля поліпшення фінансової ситуації в енергетиці України
  опубліковано 08 травня 2014 року о 09:52

  У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), 7 травня відбулася зустріч Голови НКРЕ Сергія Тітенка та члена Комісії Олександра Рогозіна з представником технічної місії Податково-бюджетного департаменту Міжнародного валютного фонду (International Monetary Fund) Робертом Гіллінхемом (Robert Gillinham).

  Під час зустрічі обговорювалися наступні питання:

  - зменшення субсидій енергетичному сектору України;

  - встановлення економічно обґрунтованих цін на природний газ, що використовується для потреб населення; для теплокомуненерго з надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання; для промислових споживачів, бюджетних установ та інших суб’єктів господарювання;

  - вплив рішень НКРЕ на видаткову частину державного бюджету.

  Сторони дійшли згоди про необхідність більш тісної співпраці НКРЕ та МВФ щодо виконання урядового «Меморандуму про економічну та фінансову політику» з метою поліпшення фінансової ситуації в енергетиці України та надання більш адресних субсидій з метою захисту найбідніших верств населення країни від наслідків підвищення тарифів. Були обговорені питання можливих ризиків щодо стабілізації фінансового стану НАК «Нафтогаз України».

  Сергій Тітенко звернув увагу Роберта Гіллінхема на рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2014 р. «Про стан забезпечення енергетичної безпеки у зв'язку з ситуацією щодо постачання природного газу в Україну», затвердженого Указом Президента України 1 травня, щодо затвердження найближчим часом балансу надходження та розподілу природного газу в Україні на 2014 рік, фінансових планів державних підприємств, перехід на облік природного газу, що споживається населенням, за якісними показниками.

  Також Сергій Тітенко проінформував гостя про багаторічний обмін досвідом та інформацією між регулятором енергетики України і комісіями Сполучених Штатів Америки, що проводиться у рамках «Програми партнерства у сфері регулювання енергетики між НКРЕ та Національною асоціацією членів комісій з регулювання комунальних підприємств США».