• In English
 • Заява МЗС України з приводу висловлених президентами РФ і Швейцарії намірів деескалації ситуації в Україні
  опубліковано 08 травня 2014 року о 09:23

  7 квітня Президентами Російської Федерації та Швейцарії, головуючої в ОБСЄ, були озвучені наміри деескалації ситуації в Україні.

  Попри зовнішній вигляд жестів «доброї волі», зміст і риторика, які прозвучали в Кремлі, не мають нічого спільного із справжнім пошуком шляхів урегулювання.

  Обговорення шляхів мирного врегулювання ситуації в Україні без участі України є беззмістовним і неприйнятним.

  Замість заяв потрібні реальні дії.

  Росія повинна, насамперед, виконати взяті на себе Женевські зобов’язання та дистанціюватися від діяльності терористів на Сході України, публічно закликати сепаратистські угруповання скласти зброю і припинити підривну роботу диверсійних груп.

  Відвід російських військових формувань від українських кордонів повинен отримати реальні підтвердження.

  Будь-які «терористичні референдуми» на сході нашої країни є незаконними за визначенням, відтак заклики про їхнє «перенесення» аж ніяк не є виявом доброї волі, а звичайним фарсом. Такий сценарій уже здійснювався Росією в Криму.

  Слід покласти край підміні понять. В Україні не має громадянської війни. Суть конфлікту полягає в агресії Російської Федерації проти нашої країни, окупації Криму і в зухвалому втручанні у внутрішні справи, що супроводжується підтримкою терористичних дій проти українських громадян та цілісності держави.

  Безумовним пріоритетом Уряду України є повномасштабний національний діалог за участю політичних сил, представників регіонів та громадськості. Для такого діалогу слід створити всі необхідні умови миру і безпеки. Але діалог неможливий і немислимий з терористами. Захист життя людей та подолання тероризму, який підриває будь-яку можливість для діалогу, і є метою антитерористичної операції, що триває в окремих населених пунктах на сході нашої країни. Принципово важливим кроком, відтак, мають стати спільні міжнародні дії для локалізації та нейтралізації будь-яких джерел тероризму.

  Україна вітає і підтримує вагому роль ОБСЄ у міжнародних зусиллях, націлених на деескалацію становища. Особливо корисне значення матимуть саме ті зусилля Організації, які сприятимуть продовженню загальнонаціонального діалогу в Україні, виконанню мандату спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і залученню міжнародних спостерігачів за ходом виборів Президента України 25 травня 2014 року.

  Заяви, зроблені 7 травня в Москві, свідчать про перші результати консолідованого міжнародного тиску на Кремль у відповідь на агресію, вчинену проти України.

  Позиція нашої держави незмінно залишається відкритою для справжнього діалогу у двосторонніх і багатосторонніх форматах і націленою на мирний спосіб подолання загрози проти України та нашого народу.