• In English
 • НКЦПФР оновила порядок подання інформації уповноваженими рейтинговими агентствами
  опубліковано 07 травня 2014 року о 09:24

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про затвердження змін до Порядку подання інформації уповноваженими рейтинговими агентствами» на своєму плановому засіданні 29 квітня 2014 року.

  «Документ підготовлено з метою вдосконалення системи регулювання діяльності рейтингових агентств. Основною його новацією є те, що він розділяє звітування рейтингових агентств на регулярне та нерегулярне, а також визначає, які дати вважати датами виникнення події. Сподіваюсь, що ця ініціатива Комісії буде схильно оцінена всіма учасниками ринку», – прокоментувала Алла Папаіка, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

  Згідно із нововведеннями, уповноважені рейтингові агентства подаватимуть річну інформацію про свою діяльність до 1 березня року, наступного за звітним. Також регулятор пропонує скасувати потребу подавати щомісячну інформацію, натомість ввести вимогу надсилати нерегулярну інформацію протягом п'яти робочих днів після дати виникнення певної події.

  Також оновлений Порядок містить у собі два нових додатки – бланки «Інформація про зміни у переліку емітентів, щодо яких здійснено рейтингову оцінку» та «Інформація про зміни у переліку цінних паперів, щодо яких здійснено рейтингову оцінку».

  Наразі проект рішення готується для публікації на сайті Комісії, щоб учасники ринку та інші зацікавлені особи могли запропонувати до нього свої коментарі й доповнення.