• In English
 • Андрій Дещиця взяв участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи у Відні
  опубліковано 06 травня 2014 року о 15:35

  В. о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця взяв участь у 124-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи, яке проходить у Відні.

  У своєму виступі керівник МЗС відзначив важливу роль Ради Європи як авторитетної інституції в галузі демократії та прав людини. Говорячи про виклики, які постали сьогодні перед Радою Європи, Міністр вказав на необхідність консолідації та єдності країн Європи перед загрозою для всього міжнародного співтовариства, що виникла внаслідок окупації Росією  Автономної Республіки Крим та придушення прав і свобод людини в РФ.

  "Нелегальна окупація Росією Криму та її подальші зусилля з дестабілізації ситуації в південно-східних областях України є драматичною реальністю, що загрожує не лише Україні, але й усій Європі. Необхідною є негайна реакція міжнародного співтовариства, включаючи Раду Європи, щоб не допустити розростання кризи на весь європейський континент", - наголосив А. Дещиця.

  Міністр позитивно відзначив дотеперішні рішення Комітету міністрів Ради Європи та Парламентської асамблеї Ради Європи щодо засудження протизаконного "референдуму" в АР Крим 16 березня, анексії Криму Російською Федерацією, щодо позбавлення делегації РФ права голосу в ПАРЄ, а також висловлену Радою Європи солідарність з Україною та українським народом, підтримку територіальної цілісності, незалежності та суверенітету нашої держави.

  А. Дещиця вказав на численні порушення прав і свобод людини в РФ, що йде врозріз з демократичними стандартами і нормами Ради Європи. "Часто Росія свідомо позиціонує себе так, ніби перебуває поза рамками Ради Європи, і де-факто диктує цій організації власну інтерпретацію стандартів і норм Ради Європи", - сказав глава МЗС України. Міністр зазначив, що тотальне обмеження свобод Кремлем сьогодні особливо відчули кримські татари, які всупереч своїй волі опинилися під тимчасовою окупацією Російської Федерації.

  Підтвердивши рішучий намір української влади продовжити розбудову України як дієвої демократичної держави, заснованої на трьох ключових принципах Ради Європи - верховенство права, демократія та права людини, Міністр поінформував делегації країн-членів Ради Європи про хід імплементації ключових реформ в Україні відповідно до європейських стандартів, включаючи конституційний процес та реформу місцевого самоврядування.

  Особливу увагу було приділено питанню підготовки до позачергових президентських виборів в Україні 25 травня ц. р. Міністр підкреслив, що незважаючи на саботаж та активізацію підтримуваної ззовні  терористичної діяльності в південно-східних областях України, вибори відбудуться за безпрецедентної участі міжнародних спостерігачів, у тому числі від ПАРЄ.

  А. Дещиця закликав європейських партнерів підтримати бажання українців жити у вільній, демократичній, європейській державі, а тих, хто посягнув на територіальну цілісність та суверенітет України, залишити український народ в мирі.

  У засіданні Комітету міністрів Ради Європи беруть участь загалом 50 делегацій від країн-членів Ради Європи та міжнародних організацій. По завершенні засідання відбудеться передача головування в КМРЄ від Австрії до Азербайджану.