• In English
 • НАК «Нафтогаз України» приєдналася до системи відображення даних щодо ПСГ Європи
  опубліковано 06 травня 2014 року о 15:24

  НАК «Нафтогаз України» (Нафтогаз) приєдналася до системи відображення данних AGSI+ за стандартами асоціації Європейських операторів підземних газових сховищ (GSE). Починаючи з цього тижня, інформація про наявні обсяги природного газу в українських підземних газових сховищах (ПГС), потужність яких складає 32 млрд. куб. м, буде надаватися з розбивкою по кожному газосховищу на щотижневій основі.

  Дані публікуватимуться щоп'ятниці та будуть відображати інформацію щодо підземних сховищ України станом на середу поточного тижня.

  Україна першою з країн, що не є членами ЄС, приєдналася до системи прозорого відображення данних GSE. Переглянути інформацію можна за адресою: http://transparency.gie.eu.com

  «Це важливий крок вперед для Нафтогазу на шляху підвищення прозорості Компанії та інтеграції до європейского газового ринку. Нафтогаз пропонує ЄС використовувати потужності українських ПСГ. Ми маємо намір запропонувати європейським компаніям конкурентоспроможні та надійні рішення щодо підземного зберігання газу», — сказав Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України». Для найбільш ефективного впровадження таких рішень дуже важливим є налагодження реверсних поставок природного газу по одній з недозавантажених труб на кордоні України і Словаччини (так званий «великий реверс»). Європейська Комісія, компанія-оператор газотранспортної системи Словаччини Eustream та Нафтогаз активно співпрацюють над якнайшвидшим введенням в дію варіанту «великого реверсу».

  Президент Європейскої асоціації операторів систем підземного зберігання газу Ніколь Отенберг зазначила: «Прозоре відображення данних по ПСГ є важливою складовою енергетичної безпеки Європи. GSE пишається тим, що завдяки приєднанню НАК «Нафтогаз України» нам вдалося значно розширити рівень прозорості на європейському газовому ринку».

  AGSI+ в онлайн-режимі забезпечує висвітлення щоденних даних по європейським ПСГ сумарним об’ємом близько 79 млрд. куб. м, що складає 82% технічних можливостей ПСГ ЄС.

  Крім Нафтогазу інформацію щодо обсягів природного газу надає 31 оператор ПСГ з 15 країн-членів ЄС.

  Європейска асоціація операторів систем підземного зберігання газу (GSE) входить до складу Gas Infrustructure Europe (GIE), яка також включає Європейську асоціацію операторів газотранспортних систем (GTE) та LNG-терміналів (GLE).