• In English
 • Олександр Сич: Уряд України співпрацюватиме із міжнародним бізнесом у реформуванні охорони здоров'я
  опубліковано 06 травня 2014 року о 14:43

  «Перед Урядом у сфері охорони здоров’я зараз стоїть низка завдань. Передусім, ми маємо оперативно реагувати на виклики галузі. І водночас нам потрібно визначити стратегічні перспективи її розвитку. У цій площині ми надзвичайно зацікавлені у стратегічному партнерстві держави й міжнародного бізнесу, який працює на українському ринку», - заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час зустрічі з керівниками компаній – членів Американської торгівельної палати 5 травня 2014 р.

  На думку урядовця, реформування охорони здоров’я має відбуватися на засадах демонополізації управління, дерегуляції та деконцентрації ресурсів. «Зменшення кількості регулюючих процедур допоможе кардинально зменшити зловживання в галузі. Очистивши охорону здоров’я від корупції, зможемо почати її докорінне реформування – зокрема, впровадження медичного страхування, лікарського самоврядування й водночас контролю якості охорони здоров’я з боку громади, наприклад, через механізм опікунських рад закладів охорони здоров’я», – наголосив Олександр Сич.

  У свою чергу Міністр охорони здоров’я Олег Мусій зазначив: «Протягом найближчих тижнів на обговорення громадськості буде винесена концепція побудови нової системи охорони здоров’я в Україні. Після ухвалення цієї узгодженої експертами концепції Урядом розроблятиметься деталізований покроковий план реформування, розрахований в середньому на три роки».

  На думку Олександра Сича, стратегічна мета Уряду – зробити українську охорону здоров’я якісною та доступною для пацієнтів, а український ринок ліків, медичних виробів та медтехніки – прозорим і конкурентним, привабливим для міжнародних компаній. «Для нас буде дуже корисною консультативна, технологічна, експертна допомога наших міжнародних партнерів у реформуванні охорони здоров’я. Ми розуміємо, що натомість міжнародний бізнес чекає від України сприятливого інвестиційного клімату, прозорого бізнес-середовища. Уряд України докладає усіх зусиль для створення таких умов для плідної співпраці», - підсумував Віце-прем’єр-міністр.