• In English
 • Відбувся черговий раунд українсько-данських політичних консультацій
  опубліковано 05 травня 2014 року о 19:37

  5 травня ц. р. у МЗС України відбувся черговий раунд українсько-данських політичних консультацій на рівні заступників керівників зовнішньополітичних відомств. Українську делегацію очолила Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко, данську делегацію - Державний секретар МЗС Данії Кім Йоргенсен.

  Особливу увагу під час консультацій було приділено політико-безпековій ситуації в Україні, зокрема подіям в її південно-східних областях та АР Крим, а також питанням, пов’язаним з російською агресією проти України та забезпеченню у цьому зв’язку практичної підтримки Данією та міжнародною спільнотою Української держави. К. Йоргенсен наголосив, що керівництво Данії підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не визнає нелегітимне приєднання території Криму до Росії.

  Н. Галібаренко поінформувала колегу про пріоритетні завдання українського Уряду щодо стабілізації ситуації в економіці, реалізації Україною курсу на євроінтеграцію.

  Сторони обговорили першочергові питання двостороннього порядку денного у політичній, торговельно-економічній сферах, а також перспективи співпраці у сфері енергетики.

  Відбувся також обмін думками щодо практичної підтримки з боку Данії євроінтеграційного курсу нашої держави, у тому числі шляхом надання консультативної та технічної допомоги у проведенні реформ та адаптації українського законодавства до норм ЄС.