• In English
 • В умовах відкриття ринку ЄС доцільно відновити роботу торгово-економічних місій при Мінекономрозвитку, - В. Пятницький
  опубліковано 05 травня 2014 року о 17:54

  Відновлення роботи при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України торгово-економічних місій (ТЕМ) дозволить Україні більш ефективно просувати продукцію вітчизняних виробників на європейський ринок.

  Таку думку висловив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький у передачі «Український акцент» на Першому Національному телеканалі України.

  Він наголосив, що, враховуючи застосування Європейським Союзом режиму автономних торговельних преференцій до українських товарів та, відповідно, спрощення доступу до європейського ринку, наразі виникає необхідність в активному просуванні продукції вітчизняного виробництва на ринки ЄС, над чим ефективно можуть працювати ТЕМ.

  Валерій Пятницький нагадав, що кілька років тому система ТЕМ фактично перестала існувати після того, як була передана від Мінекономрозвитку до Міністерства закордонних справ, де на її основі були сформовані економічні відділи.

  «Нам необхідно відновити систему торгово-економічних місій при Мінекономрозвитку та підвищити їх роль», - зазначив Урядовий уповноважений.

  При цьому він вважає, що не обов’язково відновлювати роботу всіх раніше діючих ТЕМ, яких налічувалося близько 60, - необхідно зосередити роботу на пріоритетних для України ринках.