• In English
 • Держпідприємництво: Підприємець вправі вибирати користуватися печаткою чи ні
  опубліковано 05 травня 2014 року о 16:50

  Днями в. о. Президента України Олександр Турчинов підписав розроблений Держпідприємництвом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» (1206-VII от 15.04.2014). Тепер підприємці можуть самостійно визначати наявність у них печатки.

  Законом, зокрема, передбачається:

  1. Скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи–підприємця.

  2. Внормування та розширення обсягу відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації.

  Так, наявність повноважень для вчинення правочинів від імені  юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет.

  3. Здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом подання електронних документів без обов’язкового використання електронного цифрового підпису, використовуючи інші способи ідентифікації особи заявника.  Зокрема, це можуть бути способи, що використовуються у банківській сфері або, наприклад,  передавання файлу із зображенням, QR-коду, з використання IT-технологій та мобільного зв’язку.

  4. Скасування обов’язкової наявності печатки у суб’єктів приватного права.

  Як показує досвід розвинених країн, де печатки практично не використовуються,  їх легко можна підробити. Кращим підтвердженням законності документа є підпис, а виготовлення печаток лише забирає у підприємців час і гроші.