• In English
 • Утворено робочу групу із моніторингу ефективного використання коштів, залучених під держгарантії
  опубліковано 05 травня 2014 року о 15:43

  Уряд прийняв постанову від 30 квітня 2014 р. №124 про утворення міжвідомчої робочої групи із забезпечення моніторингу ефективного використання коштів, залучених суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів під державні гарантії.

  Документом затверджено посадовий склад робочої групи та Положення. Персональний склад робочої групи затверджується її головою.

  Передбачається, що очолить групу голова правління ПАТ «Державний ощадний банк України», а до складу ввійдуть заступник керівника Апарату Прем’єр-міністра, Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів, керівники чи їх заступники Мінфіну, Мінекономрозвитку, МВС, Міндоходів, Мінінфраструктури, Мінрегіону, Міненергетики, Мінагрополітики, Держфінінспекції, Держфінмоніторингу, Рахункової палати та ін.

  Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2009 р. №599 «Питання консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених Кабінетом Міністрів України».

  Міжвідомча робоча група із забезпечення моніторингу ефективного використання коштів, залучених суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів під державні гарантії,  є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Основним її завданням є сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з проведення моніторингу за реалізацією суб’єктами господарювання та головними розпорядниками бюджетних коштів інвестиційних проектів та проектів соціально-економічного розвитку, які фінансуються за рахунок кредитів, залучених під державні гарантії позичальниками, з метою недопущення завдання збитків державному бюджету.

  Робоча група відповідно до покладеного на неї завдання:

  1) проводить моніторинг реалізації проектів (програм);

  2) аналізує проекти фінансових планів суб’єктів господарювання, які залучили кошти під державні гарантії, та змін до них і надає відповідні пропозиції;

  3) проводить аналіз правочинів, які вчиняються позичальниками і спрямовані на реалізацію проектів (програм);

  4) забезпечує проведення моніторингу цільового та ефективного використання позичальниками коштів, залучених під державні гарантії, в рамках реалізації проектів (програм);

  5) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо:

  удосконалення системи контролю, оптимізації витрат, пов’язаних з реалізацією проектів (програм);

  усунення порушень, виявлених за результатами моніторингу реалізації проектів (програм);

  6) розглядає інформацію про забезпечення виконання позичальниками зобов’язань перед гарантом;

  7) надає пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать позичальники, в частині підтримки платоспроможності позичальників.

  Робоча група має право отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладеного на неї завдання, в тому числі про показники фінансової та іншої звітності, фінансові плани, установчі документи позичальниківдержавних суб’єктів господарювання та результати перевірок контролюючих та правоохоронних органів.

  До участі у своїй роботі робоча група може залучати представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також незалежних експертів.