• In English
 • В Україні очікується мінлива погода
  опубліковано 05 травня 2014 року о 12:44

  Характерною особливістю погодних умов у найближчі дні будуть заморозки в нічні години на ґрунті та в повітрі, після чого температурний режим значно підвищиться. Про це повідомив під час брифінгу 5 травня Микола Кульбіда, директор Українського гідрометцентру.

  «Заморозки на ґрунті та в повітрі від -1 °С до -5 °С спостерігатимуться 6-7 травня на заході, півночі та в центрі країни. Та вже з 8 травня стовпчики термометрів підвищаться до +16…+22 °С, і така температура повітря утримуватиметься 9-10 травня. Лише ще одна хвиля дощів пройде у найближчі дні: розпочнеться 9 травня на крайньому півдні, а наступного дня ця зона розповсюдиться на центральні, північні і західні області. Це будуть достатньо інтенсивні дощі. Протягом 11 травня вони спостерігатимуться на північному сході, і надалі опади припиняться. Там, де спостерігатимуться найбільш інтенсивні опади, спостерігатиметься й найнижча денна температура повітря: +12…+15 °С. Але це стосуватиметься переважно Житомирської, Київської, Вінницької і частково Одеської областей. Найтепліше і найсухіше в цей час буде на сході України за температурного режиму в +20…25 °С», – розповів Микола Кульбіда.

  Також він повідомив, що у зв’язку з доволі теплою погодою, яка утримувалася в Україні протягом минулого тижня і в перші дні травня, значно підвищився рівень пожежної небезпеки. Але через дощі, які пройшли пізніше, цей рівень знизився, і лише в деяких районах Житомирської, на півночі Вінницької, а також півдні Тернопільської областей і в степовій частині Криму показник пожежної небезпеки залишиться на рівні 3-4-го класів.

  Зі свого боку директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Григорій Марченко повідомив, що протягом минулого тижня на території України сталося дві надзвичайні ситуації – державного та об’єктового рівнів, унаслідок яких загинуло 46 осіб, постраждало 233 особи. Також було зареєстровано 1 210 надзвичайних подій. На всі надзвичайні ситуації та події підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій забезпечили реагування з виїздом на місця. В результаті вжитих заходів було врятовано 138 осіб. Вогнеборці ліквідували 1 027 пожеж, врятували на них 127 осіб. Було не допущено знищення вогнем 320 будівель, 39 одиниць техніки.

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України за цей період здійснили 116 виїздів, під час яких вилучили та знешкодили 982 одиниці боєприпасів часів минулих війн.