• In English
 • НКЦПФР відкоригувала вимоги до договорів між учасниками депозитарної системи
  опубліковано 05 травня 2014 року о 10:54

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму черговому засіданні схвалила зміни до вимог до договору про обслуговування рахунку в цінних паперах та до вимог до депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів.

  Відповідно до схвалених змін вилучається норма щодо наявності статусу керуючого рахунком у цінних паперах депонента у торговця цінними паперами, який діє в інтересах депонента та інформація про якого надається депозитарною установою/Центральним депозитарієм цінних паперів  відповідно Центральному депозитарію/Розрахунковому центру з обслуговування договорів на фінансових ринках. Також у документі уточнюються вимоги щодо виконання адміністративних операцій за рахунком у цінних паперах депонента, якщо депонент був взятий на облік Розрахунковим центром чи кліринговою установою, оскільки немає необхідності встановлювати обмеження по всім адміністративним операціям, що виконуються за його рахунком у цінних паперах.

  «Комісія запропонувала такі зміни з метою упорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням проведення розрахунків за договорами щодо цінних паперів із дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати». Адже, наприклад, не завжди торговець цінними паперами, який діє в інтересах депонента при придбанні або продажу цінних паперів на фондовій біржі, є особою, що керує рахунком в цінних паперах. Зокрема, розпоряджатися рахунком в цінних паперах корпоративного інвестиційного фонду та пайового інвестиційного фонду  може тільки КУА такого фонду. Проведення не всіх адміністративних операцій може призвести до неможливості проведення розрахунків за договорами щодо цінних паперів із дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати», – зазначила Ірина Курочкіна, директор департаменту регулювання депозитарної та клірингової діяльності НКЦПФР.

  Документи будуть оприлюднені на сайті регулятора, щоб учасники ринку та громадськість змогли рекомендувати свої пропозиції.