• In English
 • Коментар МЗС України
  опубліковано 02 травня 2014 року о 15:32

  Україна була і залишається відданою виконанню домовленостей, досягнутих за результатами зустрічі глав зовнішньополітичних відомств України, РФ, ЄС та США у Женеві 17 квітня ц.р.

  Категорично відкидаємо спроби російської сторони звинуватити Київ у нібито невиконанні домовленостей та констатуємо, що попри заклики світового співтовариства, Російська Федерація не вжила жодних кроків з деескалації ситуації та виконання Женевських домовленостей. Натомість Росія всіляко підтримує терористичні групи, які діють у східних регіонах України, наражаючи на небезпеку мирних жителів, захоплюючи заручників і створюючи атмосферу терору та насильства.

  Для керівництва України принциповими є питання безпеки всіх громадян, що проживають на території держави. Відтак метою антитерористичної операції, активна фаза якої була відновлена у м.Слов’янськ, є ізоляція незаконних збройних та терористичних формувань.

  Керівництво антитерористичної операції висунуло озброєним сепаратистам вимоги негайно звільнити всіх заручників, скласти зброю, звільнити всі захоплені адміністративні будівлі, припинити безлади і погроми. Українська влада готова амністувати тих екстремістів, які не скоювали тяжких насильницьких злочинів. Політичний діалог з мирними протестувальниками залишається актуальним для влади України.

  Українська сторона, так само, як і Посольство Росії в Україні, не були поінформовані про приїзд до України 2 травня ц.р. т.зв. «представника Президента Росії» В.Лукіна, місію якого він сам визначає як сприяння у звільненні утримуваних на сході країни заручників. Незважаючи на обставини прибуття пана Лукіна до України та виходячи з пріоритетності для української влади звільнення терористами заручників, ми готові обговорювати з паном Лукіним, а також іншими можливими посередниками, їхній практичний внесок у результативність вирішення цієї проблеми.