• In English
 • Повернення активів, вкрадених минулою владою, та подальші антикорупційні реформи є пріоритетом для Уряду, - Павло Петренко
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 21:43

  Повернення в Україну сотень мільярдів доларів бюджетних коштів, вкрадених минулою владою, та подальші антикорупційні реформи є пріоритетом для нинішнього Уряду. Про це заявив Міністр юстиції України Павло Петренко на Українському форумі з повернення активів у Лондоні.

  «Для українського Уряду надзвичайно важливо дати нашому народу відповідь та повернути в країну ті сотні мільярдів доларів, які були вкрадені з нашого бюджету і вивезені за кордон», - зазначив Міністр.

  Окрім того, за словами Павла Петренка, однією з найголовніших проблем, яку необхідно вирішити якнайшвидше, є встановлення так званих законодавчих запобіжників, які б унеможливили використання корупційних схем на вищих щаблях владі.

  «Вже зараз Уряд активно проводить глобальні антикорупційні реформи. Однією з них є очищення судової системи, яка практично повністю виявилася враженою корупцією», - підкреслив Павло Петренко.

  Наступним кроком має бути реформування органів кримінальної юстиції, зокрема прокуратури, а також створення спеціалізованого антикорупційного органу щодо розслідування злочинів, вчинених найвищими посадовими особами держави.

  Окрім того, українською владою підготовлено проект нового антикорупційного закону, яким буде визначено чіткі рамки поведінки чиновників, забезпечено прозорість їх доходів та видатків, а також створено ефективний механізм контролю за службовцями.

  Павло Петренко повідомив учасників форуму, що Міністерство юстиції вже підготувало методологію виявлення корупційних ризиків у діяльності державних органів та змінило підходи щодо проведення антикорупційної експертизи проектів актів.

  «Проте без широкої підтримки міжнародної спільноти, без експертної допомоги і обміну досвідом запровадження таких механізмів може розтягнутися на роки. Переконаний, що рішучими діями, пов’язаними з боротьбою з корупцією, змінами у правоохоронній та судовій системі ми зможемо змінити ситуацію в Україні та наблизити її до Європейського Союзу», - резюмував Павло Петренко.