• In English
  • Олександр Сич: ЗМІ не мають бути лояльними до влади - вони повинні бути об'єктивними й поважати засади державності
    опубліковано 30 квітня 2014 року о 16:50

    Скоординована інформаційна політика органів влади – це не контроль над інформаційним простором, а забезпечення за допомогою інформації єдності держави та непорушності державницьких засад. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, виступаючи на семінарі з питань інформаційної безпеки України для керівників управлінь з інформаційної діяльності та зв’язків із громадськістю обласних державних адміністрацій.

    Урядовець порадив фахівцям облдержадміністрацій координувати інформаційну політику на рівні регіонів відповідно до тих стратегічних та тактичних завдань, які зараз напрацьовують Уряд та центральні органи влади у сфері інформполітики. «Нестабільна економічна та політична ситуація вимагає жорстких та важких рішень. Їх потрібно постійно коментувати й пояснювати, щоб ніхто не зміг маніпулювати ними та звести всі державницькі зусилля влади нанівець. Суспільству від влади зараз потрібна відкритість і взаємодія. Тим більше, що громадські експерти, як свідчить досвід створених мною громадських експертних рад, реагують на виклики оперативніше й можуть надати неоціненну допомогу. Розвивайте взаємодію із громадянським суспільством і на регіональному рівні», - закликав Олександр Сич.

    З огляду на те, що 90% українських медіа є приватними, важливо знаходити шляхи ефективної взаємодії з ними. «У жодному разі не йдеться про лояльність до влади – від ЗМІ вимагається об’єктивне висвітлення інформації задля збереження основ державності та цілісності країни. Якщо у медіа лунають заклики до сепаратизму чи повалення конституційного ладу – це питання реакції відповідних органів, ліцензійних, силових тощо. Але разом із тим потрібно дотримуватися принципів свободи слова й шукати консенсус між державою та редакціями приватних ЗМІ», - підсумував Олександр Сич.