• In English
 • Андрій Дещиця провів зустріч із Головою Комітету міністрів та Генеральним секретарем Ради Європи
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 15:15

  30 квітня в. о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця провів зустріч з Головою Комітету міністрів Ради Європи (КМ РЄ), Федеральним міністром закордонних справ Австрійської Республіки Себастіаном Курцом та Генеральним секретарем РЄ Торбйорном Ягландом.

  У ході зустрічі керівник українського зовнішньополітичного відомства поінформував співрозмовників про кроки, вжиті українською владою на виконання Женевських домовленостей від 17 квітня 2014 р., у т. ч. звільнення приміщення КМДА.

  С. Курц висловив підтримку крокам української влади та сподівання, що Російська Федерація зі свого боку також докладе зусиль для виконання Женевських домовленостей. Він закликав до негайного та безумовного звільнення військових спостерігачів ОБСЄ, утримуваних сепаратистами.

  Сторони також обговорили підготовку до засідання КМ РЄ на рівні міністрів закордонних справ, яке відбудеться у Відні 5-6 травня ц. р., в якому планує взяти участь в. о. Міністра закордонних справ України А. Дещиця. Українська сторона висловила сподівання, що за підсумками засідання буде ухвалено рішення, яке сприятиме деескалації ситуації в Україні, а також дасть адекватну оцінку діям Російської Федерації, які становлять загрозу не лише для України, але й усієї Європи.

  Т. Ягланд запевнив у експертній підтримці з боку Ради Європи проведення ключових реформ, необхідних українському суспільству: конституційної, виборчої, місцевого самоврядування, реформи прокуратури та судової системи.

  Генсек РЄ підтвердив важливість проведення 25 травня ц. р. позачергових виборів Президента України.