• In English
 • У Києві розпочала роботу інтерактивна мапа благодійності
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 14:23

  Для киян запущено сервіс, де можна знайти об’єкти, які з’явилися у місті завдяки меценатам: тим, що розбудовували Київ до революції і тим, які небайдужі до його долі сьогодні. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко.

  За його словами, розробленням такої інтерактивної мапи займалась команда «Київського благодійного товариства», а знайти його можна за посиланням http://kyivblago.com

  «Дивно, але в просторах Інтернету не було ресурсу, де можна було б знайти всі об’єкти, побудовані в Києві меценатами. Цей Інтернет-ресурс – результат кількох місяців роботи команди «Київського благодійного товариства», де ми спробували зібрати разом все, що будувалося в місті до революції і в сучасні дні. Поки проект наповнений на 90%, карта відкрита до нових об’єктів – як сучасних, так і старих, які, можливо, не були враховані. Прошу киян підключатися і допомогти зробити цю карту максимально повною, а також генерувати цікаві для міста проекти, брати участь у їх реалізації і допомагати залучати меценатів», – наголосив Руслан Крамаренко.

  Він зазначив, що сьогодні, на жаль, не усі знають, скільки всього у Києві з’явилося саме завдяки меценатам.

  «Це люди, яким ми завдячуємо появою Національного художнього музею, КПІ, Театру оперети, Бессарабського ринку і ще багатьох визначних будівель. Крім того, на цьому сайті можна буде знайти історії життя цих людей, архівні матеріали того часу», – пояснив він.

  Нагадаємо, «Київське благодійне товариство»  організація, покликана шукати цікаві проекти для розвитку міста та залучати меценатів до реалізації цих проектів. Товариство існувало у столиці з 1834 до 1918 року. У 2013 році, за ініціативи небайдужих до міста киян, діяльність «Київського благодійного товариства» було відновлено. З цього часу за рахунок меценатів та з посередництвом товариства було виділено 20 тисяч євро на проведення міжнародного фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ, встановлено виставку просто неба у вікнах будинку за адресою: вул. Ярославів вал, 15 та запущено онлайн-сервіс для відстеження руху громадського транспорту на платформі EasyWay.

  Наприкінці XIX - початку ХХ ст. у колишній Російській імперії не було іншого міста, де благодійність була б так розвинена, як у Києві. Тут діяли близько 100 комітетів і товариств милосердної спрямованості, які займалися допомогою незаможним. Меценати за свій рахунок будували й утримували лікарні і амбулаторії, дитячі садки, денні притулки для дітей робочого класу, школи та училища, музеї та інститути, у заповітах наказували спрямувати свої статки на розвиток міста. Усім була відома діяльність родини Терещенків та Бродських, Григорія Галагана, Михайла Дегтерева, Богдана та Варвари Ханенків, Семена Могилевцева та інших заможних киян.