• In English
 • В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця прийняв Генерального секретаря ОБСЄ Ламберто Дзанньєра
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 09:48

  29 квітня в. о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця прийняв Генерального секретаря ОБСЄ Ламберто Дзанньєра, який перебуває у Києві з робочим візитом.

  У ході зустрічі сторони обговорили роль ОБСЄ у врегулюванні ситуації, що склалася в Україні, зокрема враховуючи домовленості, досягнуті за підсумками чотиристоронньої зустрічі 17 квітня 2014 р. у Женеві. У цьому контексті А. Дещицею було наголошено на важливій ролі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

  Окрема увага була приділена проблемі звільнення захоплених 25 квітня у м. Слов’янську групи міжнародних військових інспекторів ОБСЄ, які перебувають в Україні згідно з положеннями Віденського документа про заходи зміцнення довіри і безпеки.

  Того ж дня в. о. Міністра провів чергову зустріч зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні у широкому форматі за участю представників Швейцарського головування в ОБСЄ, США, ЄС та Російської Федерації, у якій також взяв участь Генеральний секретар ОБСЄ. Основна увага в ході розмови, що відбулася, була приділена питанням виконання Женевських домовленостей. Андрій Дещиця поінформував про конкретні кроки української сторони із забезпечення виконання домовленостей з метою деескалації ситуації в країні та забезпечення безпеки громадян, зокрема в частині внесення до Верховної Ради України проекту Закону «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій громадянського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року», звільнення адміністративних будівель, організації проведення публічного обговорення таких питань, як конституційна реформа, місцеве самоврядування тощо.

  Українська сторона в черговий раз наголосила на необхідності виконання Женевських домовленостей усіма сторонами, зокрема Російською Федерацією. Було підкреслено, що відсутність відповідних дій ставить під загрозу виконання Женевської заяви.