• In English
 • У Женеві Укаїна захистила доповідь про виконання Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права
  опубліковано 30 квітня 2014 року о 09:33

  29 квітня у Женеві (Швейцарська Конфедерація), у ході 52-ї сесії Комітету з економічних, соціальних та культурних прав ООН, українська делегація на чолі з першим заступником Міністра соціальної політики України Віталієм Мущиніним захищала Шосту періодичну доповідь України про виконання Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права. Зокрема, міжнародній спільноті було надано повну інформацію про реалізацію соціальних прав в Україні, а саме – права на працю, соціальне забезпечення, охорону здоров’я, житло, освіту та культуру.

  У своєму вступному слові глава української делегації Віталій Мущинін наголосив, що Україна високо оцінює заключні зауваження та рекомендації Комітету з економічних, соціальних та культурних прав ООН, які були зроблені до П’ятої доповіді України. Вони були враховані при підготовці Шостої доповіді, проект якої також було широко обговорено не лише з центральними органами виконавчої влади, а й із соціальними партнерами та громадськими організаціями.

  За словами українського урядовця, усі пропозиції були враховані. Така практика спільної роботи урядової сторони, соціальних партнерів та громадськості триватиме й надалі.

  Віталій Мущинін поінформував про ті істотні позитивні зміни, які відбулися в національному законодавстві з 2011 року – моменту захисту П’ятої доповіді, і які безпосередньо пов’язані з реалізацією економічних, соціальних і культурних прав.

  Окремо зупинився він і на нинішній політичній та економічній ситуації в Україні та заходах, яких вживає Уряд України для її стабілізації, а також щодо забезпечення соціальної підтримки громадян та сімей, які залишають Автономну Республіку Крим та місто Севастополь через окупацію цих територій Російською Федерацією і переселяються до інших регіонів на тимчасове перебування.

  На завершення Віталій Мущинін висловив впевненість, що реалізація Програми Уряду України, яка була затверджена Парламентом 27 лютого 2014 року, забезпечить зниження рівня соціально-політичної напруги, посилить громадянську єдність, створить передумови для економічного зростання, забезпечить ресурси для збереження соціальних стандартів, доступності медичних, освітніх і культурних послуг, не допустить зниження рівня життя.

  „Хочу запевнити, що Уряд України продовжуватиме формувати і здійснювати послідовну державну гуманітарну політику, яка враховує етнічне, культурне, конфесійне розмаїття українського суспільства і спрямована на забезпечення рівного доступу і достойного рівня соціального забезпечення, зайнятості населення, медичних послуг, підвищення рівня освіти з врахуванням вимог сучасного ринку праці, ефективну реалізацію права громадян на вільний розвиток національних мов і культур”, - наголосив очільник української делегації.