• In English
 • Максим Бурбак: Діяльність Sky Taxy зупинено через збитковість. Автомобілі передадуть в оренду
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 14:26

  Міністерство інфраструктури підтримує рішення керівництва аеропорту «Бориспіль» зупинити роботу державної служби Sky Taxy через її збитковість. Про це розповів Міністр інфраструктури України Максим Бурбак під час зустрічі з працівниками цієї служби, які організували сьогодні, 29 квітня, акцію протесту під будівлею відомства.

  «На сьогодні ситуація така – проект збитковий. За 2012, 2013 і частково 2014 роки збитки сягнули 28 млн. грн.», - зазначив Міністр. Він повідомив, що аеропорт достроково погасив лізингові платежі за автомобілі, що дозволило зекономити підприємству 7,5 млн. грн., утім служба Sky Taxy щомісяця приносить підприємству збитки у розмірі до 1,5 млн. грн. Разом з тим, за його словами, Sky Taxy було єдиним підприємством на ринку таксомоторних перевезень, працівники якого отримували офіційну заробітну плату, яке сплачувало внески до Державного бюджету, а послуги пасажири оплачували за фіскальним чеком. «Доходи цієї служби покривають лише витрати на оплату праці та пального. Також слід враховувати ще витрати на утримання автомобілів, амортизаційні витрати, проходження технічного обслуговування, страхування тощо, та неконкурентні умови роботи. Отже Sky Taxy є збитковим. Державне підприємство, яким є «Бориспіль», не може дозволити собі непрофільну діяльність, яка не тільки не приносить доходу», - підкреслив Максим Бурбак, додавши до цього, що реальну потребу в транспортуванні пасажирів аеропорту можуть задовольнити 50-60 автомобілів.

  Процедуру припинення роботи Sky Taxy проведено у рамках чинного законодавства: профспілки про це були повідомлені за три місяці, працівники – за два.

  Автомобілі, які є державною власністю і належать аеропорту «Бориспіль», буде передано в оренду на конкурсних умовах. Перевізники, які виграють конкурс, як зазначив Міністр, повинні будуть працевлаштувати вивільнених водіїв служби Sky Taxy.

  «Ми пропонуємо аеропорту «Бориспіль» при проведенні конкурсу про передачу в оренду майна, тобто цих автомобілів, включити до обов’язкових умов конкурсу - працевлаштування працівників на цих авто, та максимально сприяти роботі водіїв в аеропорту «Бориспіль» в рамках чинного законодавства», - наголосив Максим Бурбак.

  Також він зазначив, що в аеропорту «Бориспіль» буде проведено фінансову перевірку по всіх проектах, у тому числі Sky Taxy, що були реалізовані в аеропорту за останні кілька років.

  Довідково

  Проект «Таксі нового покоління» в аеропорту «Бориспіль» стартував 26 грудня 2011 року як єдина державна служба таксі в Україні. На сьогодні парк Sky Taxi укомплектований 110 новими автомобілями представницького класу Hyundai Sonata, які мають характерний логотип. Авто оснащені системами кондиціонування, подушками безпеки і містким багажним відділенням. Крім цього, в кожному салоні передбачені дитячі крісла.

  Всі автомобілі обладнані таксометром (отримання чека виключає можливість завищення вартості поїздки й надає додаткову опцію контролю екіпажу), відеореєстратором (GPS-модуль забезпечує додаткову систему контролю), GPS-навігатором (дозволяє визначити найкоротший шлях до точки призначення), а вбудований bluetooth надає вихід до каналу GPRS для визначення заторів. Перед допуском до рейсу кожен автомобіль проходить контроль технічного стану.

  Наразі Міністерство інфраструктури України працює над нормативно-правовою базою для впорядкування діяльності таксомоторних перевезень.