• In English
  • Відкриття ринків ЄС - свідчення довіри до нової влади та визнання української агропродукції, - Ігор Швайка
    опубліковано 29 квітня 2014 року о 13:21

    Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів. Від зняття мит українські аграрії уже цього року збільшать свої прибутки на 340 млн. євро. Це свідчення довіри до нової української влади з боку міжнародної спільноти та визнання вітчизняної аграрної продукції. Про це під час прес-конференції у Дніпропетровську заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка.

    Він поінформував, що звільнено від ввізних мит 83% всієї сільськогосподарської продукції, яка поставляється до країн-членів ЄС, а також майже всі промислові товари. Ще на 16% товарних позицій в сільському господарстві Україна отримала нульові тарифні квоти.

    «Сьогодні ми закликаємо українських виробників до швидких і конкретних рішень у зв’язку з відкриттям ринків. Але ми маємо виправдати довіру. І найголовніше тут – привести у відповідність до вимог Європейського Союзу нашу продукцію, гармонізувати наше законодавство із європейським. Насамперед самі виробники мають усвідомлювати, що їх продукція має бути високоякісною і конкурентоспроможною. Мінагрополітики вже рухається у цьому напрямі. Працюють шість робочих груп із залученням представників бізнесу та громадськості, які розробляють законодавчі ініціативи євроінтеграційного напряму. Ми повинні якнайшвидше ухвалити закони, які дозволять аграрному сектору економіки повноцінно працювати у європейському правовому полі, а наша продукція -  постачатись на ринок європейських країн», - наголосив Ігор Швайка.