• In English
 • За результатами позапланових перевірок фахівцями ДВС відкрито ще дві кримінальні справи
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 12:27

  Перевірка регіональних підрозділів Державної виконавчої служби України, ініційована новим керівництвом, триває.

  Наразі відкрито два нових кримінальні провадження за фактами зловживань службових осіб Львівської та Волинської відділів ДВС.

  «Ми продовжуємо перевірку регіональних підрозділів і маємо нові факти правопорушень. Примітно, що більшість із них пов’язана з порушенням процедури проведення публічних торгів. Це говорить про те, що традиційні торги є дуже вразливим і недосконалим механізмом продажу арештованого майна, а відтак часто використовуються для реалізації корупційних схем. Зокрема, днями ми отримали листи від правоохоронних органів Львівської та Волинської областей з повідомленнями про відкриття кримінальних проваджень за фактами, які викрили наші спеціалісти в ході позапланової перевірки», - поінформував Голова ДВС України Дмитро Сторожук.

  Так, скажімо, у Львівській області виявлено факт продажу справних автомобілів в якості розкомплектованого набору запчастин та металобрухту за критично заниженими цінами. Скажімо, один з автомобілів митною вартістю 146 тис. грн. був проданий всього за 2 тис. грн. 

  Інша справа стосується службовців відділу виконавчої служби одного з районів Волинської області. Відповідно до виявлених правопорушень, начальник відділу спільно з представником приватного ТОВ привласнили та самостійно реалізували конфісковані відділом митного контролю 12 тис. цигарок вартістю 154 тис. євро, які також не надійшли до державної казни.

  Нагадаємо, тижнем раніше на веб-сайті ДВС України повідомлялося про викриту крупну корупційну схему. Так, приватна оціночна компанія умисно занизила оцінку дороговартісного обладнання у 9 разів та реалізувала його зацікавленій стороні за непомірно низькою ціною у якості металобрухту, з одночасним ухиленням від сплати до Державного бюджету виконавчого збору в особливо великих розмірах. Примітно, що реалізація зазначеного майна відбулася на публічних торгах, організованих приватною торгівельною компанією, яка стала частиною корупційної схеми.

  Зазначимо, 1 травня у чотирьох пілотних регіонах країни стартує проект з реалізації арештованого майна шляхом інтернет-аукціонів. Основне завдання експериментувикорінити корупцію та припинити зловживання у процесі реалізації арештованого державними виконавцями майна.