• In English
 • Уряд закликає всі політичні сили до 25 травня погодити текст нової редакції Конституції України
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 11:28

  «Уряд України звертається до всіх політичних сил із тим, щоб до 25 травня був підписаний та погоджений текст нової редакції Конституції України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Верховної Ради України у вівторок, 29 квітня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що сьогодні «вкрай необхідно, щоб Україна не просто обговорила Конституцію, а щоб всі політичні сили України підписали новий текст нової української Конституції».

  За його словами, це необхідно, аби «народ України знав, із якими повноваженнями буде обраний новий український Президент», вибори якого призначені на 25 травня: «Ці вибори повинні відбутися, вони відбудуться, і в Україні буде легітимно обраний Глава держави».

  Прем’єр-міністр наголосив, що всі політичні сили мають підписали текст Конституції, аби «продемонструвати всьому світу і, в першу чергу, Україні й українському народу, що є єдність всіх політичних сил, незалежно від їхньої ідеології і територій, яку підтримують ті чи інші політичні сили, що Україна - єдина унітарна держава, яка поважає права територіальних громад і право кожного українця вибирати й контролювати центральну владу, вибирати місцеву владу і впливати на неї».

  Нова редакція Основного Закону, підкреслив Арсеній Яценюк, повинна бути направлена для висновків до Венеціанської комісії на предмет відповідності цієї Конституції європейським стандартам та до Конституційного Суду України на предмет відповідності нової редакції чинній Конституції України.

  «Конституція – це базовий документ, як буде жити країна. Конституція – це паспорт держави, в якому повинен бути записаний кожен громадянин України, який знає і відчуває, що він впливає на владу», - підкреслив він.

  Нова редакція Основного Закону, наголосив Арсеній Яценюк, повинна відповідати базовій статті чинної Конституції – статті 5, за якою влада належить народу України.

  «Уряд звертається до всіх політичних сил. Часу практично немає. До 25 травня країна повинна побачити нову редакцію Конституції. Кожен кандидат в Президенти повинен сказати: «це правильна Конституція, я буду її виконувати і нести високе звання Глави держави», - підкреслив Прем’єр-міністр.

  Він наголосив, що до цього часу всі політичні сили повинні конституційною більшістю знайти консенсус, «продемонструвати єдність і в Парламенті проголосувати за цю Конституцію».

  «Українська Конституція повинна стати документом національної єдності, яка вкрай потрібна зараз для країни. Єдності, яка є єдиною запорукою для збереження української держави, яка повинна створити Україну як європейську державу і зберегти її як територіально цілісну, незалежну, європейську державу, в якій кожен українець має своє законне місце», - підкреслив Арсеній Яценюк.