• In English
 • Дерегуляція та покращення інвестиційного клімату – першочергові завдання Уряду та Мінагрополітики
  опубліковано 29 квітня 2014 року о 12:13

  Щоб забезпечити економічне зростання, Уряд ухвалив та провів через Раду низку рішень, які покращують інвестиційний клімат, полегшують умови ведення бізнесу. Окремим законом ліквідовано близько сотні різних дозвільних документів, які повністю знищували ініціативу підприємців. Зокрема, цим документом скасовано 19 з 44 документів дозвільного характеру у сільському, рибному, лісовому господарстві та у сфері земельних відносин. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка на зустрічі з аграріями та сільгосптоваровиробниками Дніпропетровщини під час робочого візиту до регіону. 

  Міністр розповів аграріям, що вказаний закон відміняє сертифікацію якості зерна та продуктів його переробки; сертифікацію послуг зі зберігання зерна і продуктів його переробки;  видачу погоджень на ввезення до України засобів захисту рослин та проведення аналітичних досліджень засобів захисту рослин при їх ввезенні.

  Ігор Швайка наголосив: «По тих дозвільних документах, які залишаються, Мінагрополітики  також продовжує роботу. Її головні напрямки:

  ∙ ми спрощуємо порядки видачі документів дозвільного характеру, зокрема Урядом вже запроваджено безстрокову дію дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів;

  ∙ ми проводимо роботу щодо скорочення переліку документів, які подаються для одержання документа дозвільного характеру;

  ∙ ми ставимо завдання для малих форм господарювання (сімейних ферм) скоротити кількість дозвільних документів до декількох, чи навіть одного – універсального.

  «Максимальне спрощення дозвільної системи на даному етапі є першочерговим для встановлення прозорих та зручних правил роботи бізнесу в аграрному секторі економіки. Ці кроки мають заспокоїти бізнес, зняти «больові точки» і надихати підприємців на бізнес-звершення», - наголосив Міністр.