• In English
 • Павло Петренко: Сума збитків України від окупації Криму становить 950 мільярдів гривень
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 20:26

  «Сьогодні, 28 квітня 2014 року, набув чинності Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Хочу нагадати, що, згідно з цим Законом, Україна визнає тимчасово окуповані території невід’ємною частиною нашої держави і на цих територіях діють Конституція та закони України. Крім того, згідно із Законом, будь-які об’єкти державної власності, які знаходяться на території Криму, є власністю України і повна матеріальна відповідальність за збитки, спричинені  державним компаніям, міністерствам та відомствам, покладається саме на російську сторону», - про це заявив на брифінгу в Кабінеті Міністрів України Міністр юстиції України Павло Петренко.

  За його словами, Міністерство юстиції узагальнило і систематизувало інформацію від вітчизняних міністерств та відомств щодо тих збитків, які були вчинені окупацією Криму.

  «Станом на сьогоднішній день сума таких збитків складає 950 млрд. грн. Ці збитки не включають упущену вигоду, яка буде нарахована додатково. Так само ці збитки не містять вартість корисних копалин, морського шельфу і фактично це є збитки, які є прямими та такими, що спричинені незаконним захопленням і створенням перешкод для користування майном нашим державним компаніям, міністерствам та відомствам», - наголосив Міністр.

  Він повідомив, що Рада національної безпеки і оборони, обговорюючи на сьогоднішньому засіданні питання подальших юридичних механізмів захисту інтересів України, підтримала ініціативу Генеральної прокуратури України і Міністерства юстиції України  щодо подачі відповідних додаткових заяв до Європейського суду з прав людини (згідно положень протоколу Конвенції із захисту прав людини, який передбачає беззаперечний захист права власності всіх суб’єктів, що були порушені з боку РФ).

  Павло Петренко наголосив, що в силу приписів Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»  з’явились додаткові правові механізми захисту інтересів держави у спорах з окупаційними силами, а саме - можливість  притягнення винних до відповідальності у якості співучасників.