• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд України почав процедуру подачі в суд на "Газпром"
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 16:43

  Уряд України і НАК «Нафтогаз України» прийняли рішення щодо початку процедури подачі судового позову на російську компанію «Газпром». Сьогодні російському монополісту відправлено предарбітражну ноту. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції в понеділок, 28 квітня.

  Він зазначив, що питання подальшої процедури двосторонніх відносин із російським «Газпромом» обговорювалося під час сьогоднішнього засідання РНБО.

  «Протягом 30 днів, відповідно до умов контракту, російський монополіст зобов’язаний дати чітку відповідь по декількох питаннях», - наголосив Прем’єр-міністр. Перше з них – питання ціни на газ: «Ми наполягаємо на тому, що ціна, встановлена для України, починаючи з поточного року, є ринковою, і ми наполягаємо на продовжені цієї ціни».

  Арсеній Яценюк нагадав позицію державної компанії НАК «Нафтогаз України» щодо цього питання: «Ми надіслали декілька повідомлень російському монополісту «Газпрому» з приводу того, що Україна готова платити за російський природній газ ціну, яка була надана Україні починаючи з 2014 року, а саме 268 доларів за тисячу кубічних метрів газу».

  «У тому випадку, якщо російська компанія «Газпром» дасть позитивну відповідь на продовження ціни, яка була встановлена з початку поточного року, і підпише відповідно угоду, Україна невідкладно погасить борг у розмірі 2,2 млрд. доларів, сформований в основі своїй ще попереднім урядом», - наголосив Глава Уряду.

  За словами Арсенія Яценюка, російський монополіст також повинен дати відповідь на питання щодо низки положень газового контракту: «Україна вимагає невідкладного їх перегляду».

  Українська сторона, повідомив Глава Уряду, пропонує російському «Газпрому» «зустрітися на нейтральній території - не в Москві, а в Лондоні - для обговорення предарбітражної претензії української сторони».

  Якщо протягом 30 днів відповідні домовленості не будуть досягнуті, «це означає, що з предарбітражного врегулювання ми переходимо в судовий розгляд спору з російським газовим монополістом «Газпромом», наголосив Прем’єр-міністр.

  «Ми вважаємо нашу позицію законною, сильною. Український Уряд чітко задекларував: ми будемо боротися за наші національні права і національні інтереси всіма законними методами. Основний законний метод – це суд в Стокгольмі, - сказав Арсеній Яценюк. - Російський монополіст може уникнути розгляду цього судового спору в Стокгольмі, якщо він піде на умови, викладені українським Урядом і українською компанією НАК «Нафтогаз». За його словами,  українська сторона очікує офіційної відповіді «Газпрому» на її ноту.