• In English
 • Міністр охорони здоров'я вручив миколаївським медикам ключі від нових реанімобілів
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 16:53

  Сьогодні Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій вручив ключі від новеньких реанімобілів миколаївським медикам.

  Під час робочої поїздки до Миколаївської області Олег Мусій завітав до обласної лікарні, де взяв участь в церемонії передачі чотирьох нових автомобілів екстреної медичної допомоги класу «С» від МОЗ України до Миколаївського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  «Ці реанімобілі, які оснащені за останнім словом медичної техніки, відтепер надаватимуть медичну допомогу та рятуватимуть життя мешканців Миколаївщини. Такий чудовий подарунок держави славетному краю корабелів», - зазначив Олег Мусій.

  Чотири новенькі авто на базі Peugeot Boxer лише частина із замовлених Миколаївщиною в МОЗ України 32 «швидких» різних класів. Наразі область вже отримала 20 автомобілів екстреної медичної допомоги класу «В».

  За словами головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрія Самойлова, новенькі реанімобілі поїдуть надавати допомогу до Первомайської, Новобузької та Вознесенської станцій швидкої медичної допомоги, а ще одна чергуватиме в Миколаєві.

  Головний лікар Центру повідомив і про те, що область очікує на прибуття ще восьми машин: двох класу «В», трьох класу «А» на базі Peugeot і трьох ГАЗ класу «А».

  «Звичайно, потреба в автомобілях більша, але і ця допомога держави є дуже суттєвою, бо переважна більшість машин, які функціонують в області на даний час, абсолютно зношені, потребують постійного ремонту, існує загроза зупинники по дорозі до хворого через несправність, а апаратура в цих автомобілях стара і ненадійна. А в салонах нових «швидких» все автоматизовано, передбачено обладнання від термометра до дефібрилятора, чудове освітлення, кондиціонер, зручні ноші, апарат для підігріву та охолодження фізрозчинів, прилади для оперативних даних про стан пацієнтавід рівня цукру в крові до артеріального тиску тощо. Якщо стан хворого під час транспортування погіршується, обладнання дозволяє провести реанімацію. Я, власне, сам із Києва приїхав за кермом однієї із карет «швидкої» економічність авто вражає», - не приховує емоцій Андрій Самойлов.

  Наразі фахівці обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оформлюють автівки в органах Державтоінспекції, а представники постачальників, які займалися комплектацією машин, проводять навчання миколаївських спеціалістів, ознайомлюють з роботою новітнього обладнання.

  Довідково

  Структура Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф представлена 5-ма станціями швидкої медичної допомоги, 19 пунктами постійного та 17 пунктами тимчасового базування бригад. Парк автомобілів до оновлення становив 97 машин.

  Усі 85 бригад екстреної медичної допомоги Миколаївщини повністю забезпечені лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання екстреної допомоги населенню на 100%.