• In English
 • Андрій Дещиця взяв участь у церемонії канонізації римських понтифіків Іоанна Павла ІІ та Іоанна XXIII
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 14:58

  27 квітня 2014 року в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, на доручення Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, взяв участь у церемонії канонізації римських понтифіків Іоанна Павла ІІ та Іоанна XXIII.

  До складу делегації України також увійшли Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак та Посол України у Ватикані Тетяна Іжевська.

  Церемонію очолив Папа Римський Франциск, якому допомагали вислужений Понтифік  Бенедикт XVI, 150 кардиналів та понад 700 єпископів, серед яких Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) і Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Мечислав Мокшицький.

  Захід, що проходив на площі св. Петра, відвідали делегації з майже 100 держав, керівники провідних міжнародних організацій та європейських інституцій, керівники церков та ієрархи різних конфесій, а також понад мільйон паломників з усього світу.

  У рамках церемонії Андрій Дещиця обмінявся вітаннями з Папою Римським Франциском, мав розмови з Президентом Польщі Б.Комаровським, Прем’єр-Міністром Польщі Д.Туском, Державним секретарем (Главою Уряду) Ватикану П.Пароліном, а також Головою Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм, Главою Європейської комісії Ж.М.Баррозу та Президентом Литви Д.Грибаускайте.