• In English
  • 28 квітня Юрій Продан перебуває з робочим візитом у Братиславі
    опубліковано 28 квітня 2014 року о 14:33

    28 квітня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан перебуває з робочим візитом у Братиславі.  До складу української делегації також увійшли Андрій Коболєв, Голова правління НАК «Нафтогаз України», та Ігор Лохман, Голова правління ПАТ «Укртрансгаз».

    Мета візиту: завершення переговорів по Меморандуму про взаєморозуміння щодо організації реверсних поставок природного газу в Україну з території Словаччини. Очікується, що документ буде підписано сторонами сьогодні о 15:00 за київським часом.

    У результаті переговорів минулого тижня в Братиславі та Києві сторони домовилися, що Меморандум має відкрити можливість для реалізації, як варіанту малого реверсу (трубопроводом Вояни), так і варіанту великого реверсу (трубопроводом ДУГ-2, однією з чотирьох недозавантажених в останні роки гілок трубопроводу, яким природний газ поставляється в країни ЄС). Сторони дійшли висновку, що для реалізації обох варіантів необхідно здійснити низку технічних та юридичних кроків. Переговори відбувалися за сприяння Європейської Комісії.