• In English
 • Керівний комітет Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" оприлюднив результати міжнародного моніторингу
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 13:54

  Керівний комітет Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» оприлюднив результати міжнародного моніторингу реалізації Ініціативи в Україні за 2012-2013 роки. Керівний комітет делегував повноваження проведення моніторингу Українському інституту публічної політики.

  Україна визначила 30 завдань за напрямами:

  - залучення громадськості до формування та реалізації державної політики;

  - забезпечення доступу до публічної інформації;

  - запобігання і протидія корупції;

  - підвищення якості надання адміністративних послуг;

  - впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії.

  7 завдань стосується виконання за напрямом «Впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії». Один пункт виконано повністю і за встановленим графікомстворення порталу управління знаннями «Ми розвиваємо електронне урядування». Портал створено Національним центром електронного урядування у співпраці із Держаним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національною академією державного управління при Президентові України та Асоціацією «Міста електронного врядування» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні. Решта ініціатив знаходяться у стадії реалізації.

  Експерти радять налагоджувати обмін інформацією, у першу чергу, між державними реєстрами. За даними Мінекономіки неможливо доставити адміністративні послуги через Інтернет без такої системи інформаційного обміну на місці. Без цієї системи неможливим є запуск повнофункціонального єдиного державного порталу адміністративних послуг.     

  Експерти зазначили створення Міжнародної ради при Держінформнауки з впровадження Ініціативи, до складу якої увійшли представники міжнародних організацій та інституцій, що працюють в Україні та підтримали впровадження ініціативи (Міжнародний фонд «Відродження», Національний демократичний інститут, ОБСЄ, Представництво Програми Розвитку ООН в Україні, Представництво Світового Банку в Україні, Програма «Бібліоміст» Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів - IREX, Програма сприяння Парламенту в Україні, Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність», Фонд «Східна Європа» та компанія «Майкрософт Україна»).

  Позитивним уроком є утворення у березні 2012 року за ініціативи Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка при Держінформнауки робочої групи, яка за 10 днів повністю переробила спільно із інститутами громадянського суспільства, міжнародними організаціями план дій та представила на затвердження Уряду. 80% пропозицій інститутів громадянського суспільства було враховано.

  Довідково

  20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка та Сполучене Королівство) започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі ‑ Партнерство), підписавши Декларацію «Відкритий Уряд». Партнерство спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.

  Станом на 1 квітня 2014 р. 63 країни підтвердили намір приєднатися до Партнерства.