• In English
 • Павло Полянський: Міністерство освіти і науки прагне обмежити свій вплив як контролюючого органу
  опубліковано 28 квітня 2014 року о 11:37

  25 квітня 2014 року за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України.

  На засіданні розглянуто звіт голови Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України Ярослава Болюбаша про роботу ради за період з 10 травня 2012 року по 25 квітня 2014 року та питання формування складу ініціативної групи з організації та проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради при МОН України.

  У своєму виступі на засіданні Громадської ради Павло Полянський наголосив, що Міністерство сподівається на плідну та конструктивну співпрацю громадськості у реформуванні освіти. «Ми дуже сподіваємося, що ті учасники, які візьмуть участь у конкурсі до нового складу, будуть не тільки помічниками. Ми бачимо свою діяльність, яка спирається на громадську підтримку або на громадську опозицію». За словами заступника Міністра, будь-які кроки необхідно робити тільки спираючись на громадську думку.

  Павло Полянський також зазначив, що Міністерство освіти і науки прагне обмежити свій вплив як контролюючого органу: «Певною мірою ми бачимо своє покликання в тому, щоб суттєво зменшити вплив Міністерства освіти і науки на всі без винятку процеси, які відбуваються і в освіті, і в науці».

  Звертаючись до учасників Громадської ради заступник Міністра Павло Полянський підкреслив, що керувати в звичний адміністративний спосіб будь-якими процесами, після того, як вже змінилося українське суспільство, нікому не вдасться. Тому, на його думку, дуже важливо знати, що кажуть викладачі, професура, вчителі, студенти та учні старших класів.

  Голова Громадської ради при МОН України Ярослав Болюбаш зазначив, що рада нараховує 27 членів. За його словами, Громадська рада при Міністерствіце дієздатний орган, який увесь період працював над вирішенням проблемних питань.

  Звітуючи про діяльність ради, Ярослав Болюбаш наголосив на тому, що діяльність Громадської ради в основному спрямовувалася на роботу з нормативно-правовими документами та вивчення і розгляд окремих питань, що турбували громадськість. Зокрема, Громадською радою налагоджено роботу щодо експертизи проектів нормативно-правових актів, які готувалися Міністерством і розміщувалися на офіційному веб-сайті для громадського обговорення. Упродовж 2012-2013 років опрацьовано близько 70 проектів нормативно-правових актів. Серед них: Положення про післядипломну освіту; Типове положення про підвищення кваліфікації та стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів; Концепція профільного навчання в старшій школі; Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 та 2014 роках та інші.

  Громадська рада не стояла осторонь і проблем фінансування освіти, що виникали у зв’язку із затримкою казначейством рахунків. Зокрема, Прем’єр-міністрові України був направлений лист з проханням дати відповідні доручення Державній казначейській службі України щодо здійснення її регіональними відділеннями своєчасної оплати рахунків за оформленими платіжними дорученнями з метою усунення проблем щодо виплат.

  Серед досягнень діяльності ради Ярослав Болюбаш виділив те, що у 2013 році Громадською радою спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України вперше в Україні започатковано регулярні зустрічі працівників Секретаріату Кабінету Міністрів з представниками молодіжних громадських організацій та студентської молоді для роз’яснення механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації урядової політики.

  Також за словами Голови Громадської ради Ярослава Болюбаша, тільки завдяки наполегливій позиції Громадської ради збережено інформаційну систему «Конкурс».

  Окрім того, Громадська рада постійно розглядала низку звернень інститутів громадянського суспільства та окремих громадян з питань, віднесених до компетенції Міністерства.

  За словами голови Громадської ради Ярослава Болюбаша, щоб удосконалити роботу нового складу ради Міністерству освіти і науки необхідно продовжувати реалізувати політику в особі Громадської ради повноцінного партнера, члени якої представляють інтереси громадянського суспільства, та сприяти участі членів Громадської ради у важливих міністерських заходах, їх залученню до обговорення проектів нормативних актів і особливо тих, на які Громадською радою готувалися висновки та включенню їх до експертних та робочих груп тощо.

  Ярослав Болюбаш подякував членам ради за плідну роботу та висловив упевненість, що переважна частина з них виявить бажання продовжити роботу у новому складі.