• In English
 • Збереження та перезапуск вітчизняної економіки є другим за важливістю питанням після захисту територіальної цілісності України - Павло Шеремета
  опубліковано 26 квітня 2014 року о 16:33

  Питання активізації української економіки є другим за пріоритетністю після питання збереження територіальної цілісності й незалежності України, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета під час прес-конференції в рамках робочої поїздки до Харківської області.

  «Зараз головне завдання, окрім захисту територіальної цілісності й незалежності України, - це зберегти економіку, я би навіть сказав, перезапустити її. Як зробити, щоб двигуни економіки почали працювати якщо не на повну, то принаймні на значно більшу потужність, ніж та, яка є зараз», - сказав Міністр.

  За словами Павла Шеремети, одним із двигунів української економіки має стати експорт. Безумовно, у цьому питанні є багато невирішених проблем, водночас є й можливості, якими потрібно користуватися. Експортні можливості України значно розширились із прийняттям Європейським союзом рішення про застосування режиму торговельних преференцій стосовно українських товарів. Фактично, ЄС в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів. Це надає Україні унікальний шанс диверсифікувати ринки збуту своєї продукції.

  «Цим просто потрібно скористатися. Це не легко, не автоматично, це вимагає виснажливої праці. Це ринки, які ми відчуваємо трошки гірше, ніж традиційні ринки, на цих ринках слід розмовляти іншою мовою - йдеться про мову бізнесу, мову культури. Але якщо ми зможемо за ці півроку й надалі вийти на ці ринки, фактично це означатиме, що в майбутньому жодна країна світу не зможе диктувати нам свої умови», - наголосив Міністр.

  Другий двигун, який, на думку Павла Шеремети, має активізувати бізнес-процеси в Україні, - це малий та середній бізнес.

  «Цей двигун в Україні майже не використовувався, по суті, ми йшли на одному двигуні, а це неправильно», - підкреслив очільник Мінекономрозвитку.

  Він зазначив, що малий та середній бізнес є основою економік багатьох розвинутих країн світу, наприклад, Німеччини та США. Саме з цієї причини Україна має приділяти значну увагу формуванню комфортних умов розвитку малого та середнього підприємництва, допомагати бізнесу.

  «Давайте будемо думати, чим ми можемо допомогти нашим експортерам, особливо малому та середньому бізнесу, який водночас є і експортером», - зазначив Павло Шеремета.