Держінвестпроект і провідні юридичні компанії об'єдналися для покращення інвестклімату України

опубліковано 25 квітня 2014 року о 15:07

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України створить експертну раду за участю провідних юридичних компаній Baker&McKenzie, SayenkoKharenko, Asters та Clifford Chance LLC з метою напрацювання нової законодавчо-правової бази у сфері регулювання інвестиційної політики. Перша зустріч із керівниками та представниками юридичних компаній відбулася 24 квітня 2014 р.

«Значний відсоток інвесторів покидають Україну ще на початку реєстрації представництва компанії, загрузнувши в ній щонайменше на півроку. Витративши фінансові й часові ресурси, а деколи й отримавши зміни у законодавстві в інвестиційній галузі, вони змушені відмовитися від подальших «перспектив» розвитку свого бізнесу на нашій території, - зазначив Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Сергій Євтушенко. – Створивши групу з юридичного експертного співтовариства, я хочу мобілізувати нашу спільну роботу в напрямі напрацювань нових проектів законодавчих підзаконних актів, які врегулюють проблеми іноземних інвесторів, спростять їм роботу та сприятимуть розвитку приватного бізнесу в Україні».

Керівник Агентства зауважив, що за останні 2 роки в рамках роботи InvestUkraine (механізму персонального супроводу інвестора) підписано 18 меморандумів із міжнародними компаніями та залучено $400 млн. прямих іноземних інвестицій. «Окрім того, сформовано потенційний портфель на $6 млрд., які також можуть у перспективі бути інвестиціями в українську економіку», – додав Сергій Євтушенко.

Керуючий партнер Baker&McKenzie Сергій Піонтковський наголосив, що чекати, допоки зовнішньо- та внутрішньополітична ситуація в країні стабілізується, не варто. «Ми дуже зацікавлені в покращенні інвестиційного клімату в Україні й підтримуємо та цінуємо ініціативу керівництва Держінвестпроекту в організації такого співробітництва. У спільній справі нам важливо використовувати ті напрацювання, які є в робочих групах Американської торговельної палати і Європейської бізнес-асоціації. Це конкретні актуальні пропозиції, які нам треба скоординувати і вже використовувати», – зауважив С. Піонтковський.

Старший партнер юркомпанії Asters Армен Хачатурян додав, що в минулому багато ідей стосовно покращення інвестклімату в Україні були або загальмовані, або зовсім непомічені. Тому керівництву Держінвестпроекту необхідно узагальнити, систематизувати та надати Уряду України у вигляді пропозицій низку правок та змін у регуляторні документи, які б в стислий термін вирішили актуальні питання покращення інвестиційного клімату в Україні, в чому зацікавлені як самі інвестори, так і, насамперед, український уряд.

Учасники наради домовилися до наступної зустрічі запропонувати перелік основних проблем та почати напрацювання проектів підзаконних актів, що регулюватимуть зазначені проблеми в інвестиційній сфері.