• In English
 • У МОН відбулася зустріч із послами щодо безпеки перебування іноземних студентів, зважаючи на ситуацію в Україні
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 14:54

  У Міністерстві освіти і науки відбулася зустріч Міністра Сергія Квіта  та Голови Комітету ВР Лілії Гриневич з послами 22 іноземних держав щодо налагодження конструктивного діалогу між МОН України та дипломатичними представництвами стосовно координації спільних дій, спрямованих на збереження безпеки перебування іноземних студентів, в контексті соціально-політичної ситуації в Україні.

  «На мою думку, зараз в Україні немає небезпечної ситуації для студентів з інших держав. Але це не означає, що ми не повинні про це думати», - підкреслив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час зустрічі з послами країн, студенти яких навчаються в Україні, - й додав, - що «такі зустрічі, за необхідності, можуть бути регулярними. Хочу підкреслити, що я відкритий до такої співпраці».

  Стосовно питання безпеки іноземних студентів, Міністр погодився, щоб «за необхідності іноземні студенти могли б завершити навчальний рік на місяць раніше і поїхати відпочивати додому». Він також наголосив, що всі випускники вищих навчальних закладів, які закінчують навчання в Криму, отримають українські дипломи про вищу освіту.

  Міністр зазначив, що у справі реформи вищої освіти у Парламенті  у першому читанні вже прийнятий новий закон «Про вищу освіту»: «Вища освіта України знаходиться на шляху інтеграції в єдиний освітній простір Європейського Союзу. Це стосується всіх професійних стандартів вищої освіти. Оскільки ми реформуємо наші університети, що включає підвищення якості освіти, то наслідком  буде підвищення вимог до іноземних студентів».

  У свою чергу Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич підкреслила, що Україна дуже зацікавлена у навчанні іноземних студентів: «Для нас це дуже важливо, адже цеімідж України на міжнародній арені. Саме тому ми будемо сприяти полегшенню бар’єрів та підвищенню якості освіти в Україні». Лілія Гриневич також порушила питання системи відбору іноземних студентів на навчання в Україні та спрощення реєстрації іноземних студентів органами Державної міграційної служби України.

  На зустрічі були присутні представники Комітету з питань науки і освіти ВР України, Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби, Адміністрації державної прикордонної служби, Українського державного центру міжнародної освіти МОН, представники  дипломатичних установ в Україні та ін.