• In English
 • Держінвестпроект презентує Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України в 2014 році
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 11:43

  28 квітня 2014 року Державне агентство з інвестиції та управління національними проектами України спільно з українським представництвом PwC, КМІС й Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій презентує результати дослідження Рейтингу інвестиційної привабливості регіонів 2014 року.

  «Найбільшою несподіванкою аналізу інвестиційної привабливості регіонів виявилася доволі різка зміна лідерів та аутсайдерів рейтингу, порівняно з попереднім дослідженням 2013 року», – наголосив Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

  За словами експерта, цей феномен можна пояснити суттєвою зміною оцінок «м’яких» факторів привабливості, які фактично визначають ставлення держави до інвестора на місцевому рівні. «Зрозуміло, що на оцінки респондентів вплинула складна економічна ситуація в країні. Проте досвід певних регіонів свідчить про те, що навіть за несприятливої економічної кон'юнктури на місцевому рівні можна досить ефективно допомагати інвесторам», – зазначив він.

  Щорічне комплексне порівняльно-узагальнювальне соціологічне дослідження інвестиційного клімату регіонів проводиться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України.

  «Насамперед цей рейтинг цікавий для бізнесу, зокрема й іноземних компаній, які планують інвестувати в Україну і шукають регіон із найкращим інвестиційним кліматом та конструктивним підходом влади до бізнесу. Крім того, дослідження корисне й для влади, оскільки дає можливість оцінити та порівняти стан інвестиційної діяльності в регіонах, а також врахувати у своїй діяльності наявні найкращі практики та пропозиції експертів», – наголосив директор Департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк.

  Нагадаємо, минулого року рейтинг очолили Харківська, Львівська та Донецька області. На четвертому місці серед регіонів - м. Київ, на п’ятому – Дніпропетровська область.