• In English
 • З території Вінницької області вивезено понад 67 тонн високотоксичних відходів
  опубліковано 25 квітня 2014 року о 11:25

  З території Вінницької області 24 квітня вивезена остання партія непридатних хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), утилізація яких була запланована у 2014 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Півтора мільйона гривень було виділено з обласного фонду для проведення таких робіт, повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.

  Роботи проводились S.I.Group Consort Ltd. на території 12-ти сільських рад Чернівецького, Піщанського та Мурованокуриловецького районів. Загальна кількість вивезених високотоксичних відходів становить 67,725 тонн. З Чернівецького району вивезено 51,5 тонн непридатних ХЗЗР, з Піщанського та Мурованокуриловецького районіввідповідно 5,925 та 10,3 тонн.

  Відходи затарені у спеціальні транспортні ємкості. За попередніми роботами та навантаженням спостерігали члени спеціальної комісії, серед яких, зокрема, представники департаменту екології та природних ресурсів, Вінницької міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, управління цивільного захисту, очільники органів місцевої виконавчої влади, представники виконавця та субпідрядника.

  Довідково

  Сільські ради, з території яких вивезені ХЗЗР

  Чернівецький район: с. Володіївці, смт Чернівці, с. Саїнка, с. Мазурівка, с. Бабчинці.

  Піщанський район: с. Миролюбівка, с. Чорномин, с. Дмитрашківка, с. Городище, с. Грабарівка.

  Мурованокуриловецький район: с. Петримани, с. Лучинець.

  Протягом 2003-2014 років з території Вінницької області за рахунок коштів державного та обласного фондів ОНПС, а також коштів місцевих бюджетів вивезено для подальшого знищення 2300,174 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. На сьогодні у Вінницькій області зберігається 602 тонни 412 кг непридатних пестицидів, плюс у Джуринському отрутомогильнику орієнтовно 2100 тонн. Усі вони накопичені ще за часів Радянського Союзу.