• In English
 • Павло Шеремета представив у ВРУ пакет законопроектів, направлених на дерегуляцію ведення бізнесу
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 17:45

  Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета представив у Верховній Раді України пакет із чотирьох законопроектів, які спрямовані на проведення дерегуляції ведення бізнесу.

  Перший законопроект, нова редакція Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», за словами Міністра, спрямований передусім на просування українського експорту, позаяк дає можливість синхронізувати українські й міжнародні стандарти.

  Так, документ передбачає гармонізацію законодавчих актів у повному обсязі з документами Міжнародної організації законодавчої метрології і з актами законодавства ЄС з цих питань. Прийняття законопроекту дозволить провести розмежування регуляторних, наглядових і господарських функцій у сфері метрології.

  «Пропонується передача функцій здійснення державного метрологічного нагляду від Мінекономрозвитку та державних підприємств, які належать до сфери його управління, до центрального органу виконавчої влади, який реалізуватиме державну політику у цій сфері», – повідомив Павло Шеремета.

  Наступний документ – нова редакція Закону України «Про стандартизацію». Законопроект передбачає створення єдиного національного органу стандартизації, що не буде органом державної влади.

  «Це критично важливо тому, що таким чином ми не тільки дерегулюємо цю сферу, а й роздержавлюємо її», – наголосив Міністр.

  Окрім того, законопроектом пропонується вдосконалити правові й організаційні засади національної стандартизації шляхом запровадження замість трьох двох рівнів стандартизації: національного, де є національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації, а також рівня стандартів і технічних умов, прийнятих підприємствами, установами й організаціями.

  «Таким чином відміняється галузева стандартизація, яка винесена на державний рівень. Якщо галузі хочуть робити свої стандарти, із цим немає проблем, але це не виноситься на державний рівень», – зазначив Павло Шеремета.

  Третій законопроект, яким передбачається внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», передбачає вдосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

  Як пояснив Міністр, проблема полягає в тому, що підприємці України для отримання необхідного дозволу для ведення бізнесу в рідному місті чи селі змушені звертатися до центрального органу виконавчої влади, який знаходиться у Києві.

  Підготовлений законопроект передбачає процедуру, за якою підприємці отримають можливість одержувати такі дозволи за місцем проживання чи за місцем знаходження бізнесу через «єдині вікна», дозвільні центри і центри надання адміністративних послуг, які створені на місцевому рівні. Також видача документів буде здійснюватися за допомогою мережі Інтернет.

  Останній із чотирьох, представлених у Верховній Раді України законопроектів врегульовує питання припинення повноважень і звільнення посадових осіб господарського товариства та посилення їх матеріальної відповідальності.

  «На сьогодні інвестори не мають можливості змінити менеджмент настільки швидко, як це часом потрібно, враховуючи ситуацію і результати, що їх показують ці підприємства», – підкреслив Павло Шеремета.

  Тож проектом пропонується вирішити наявні проблеми шляхом внесення змін до існуючого законодавства. Серед іншого, – скасувати обмеження щодо відповідальності менеджерів за завдану підприємству шкоду рамками одного місячного окладу, забезпечити можливість включати до обрахування розміру завданої шкоди неодержані підприємством доходи, а також зменшити перелік випадків застосування до менеджерів обмеження майнової відповідальності посадової особи.

  Окрім того, документ надає можливість розірвання трудового договору без наведення підстав при припиненні повноважень посадових осіб і встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку.

  Схвалення презентованого пакету дерегуляційних ініціатив Уряду дозволить Україні зробити важливий крок у напрямку формування в країні європейських стандартів ведення бізнесу, підвищить конкурентоздатність вітчизняного виробника та зміцнить позиції України у наступному щорічному рейтинговому дослідженні Світового банку «Doing Business».