• In English
 • Державна виконавча служба розкрила ряд корупційних схем
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 14:09

  Державна виконавча служба України продовжує позапланову перевірку діяльності виконавчих органів у регіонах, ініційовану новим очільником ДВС Дмитром Сторожуком.

  «Місяць тому ми розпочали перевірку виконавчих органів на предмет дотримання законодавства і виявлення ознак корупційних діянь. Ми вже маємо перші, і до речі досить показові, результати роботи. Наприклад, одна з останніх корупційних махінацій, яку викрили наші фахівці, коштувала держбюджету 2 мільйони гривень недоотриманого виконавчого збору. І це лише одна справа, якщо ж брати до уваги усі випадки, які ми сьогодні виявляємоце десятки мільйонів гривень втрачених державою коштів», - розповів Дмитро Сторожук.

  Зазначимо, що згадана справа стосується сфальсифікованого процесу реалізації майна боржника у змові кількох зацікавлених сторін.

  Так, згідно з історією справи, приватна оціночна компанія умисно занизила оцінку дороговартісного обладнання у 9 разів та реалізувала його зацікавленій стороні за непомірно низькою ціною у якості металобрухту, з одночасним ухиленням від сплати до Державного бюджету виконавчого збору в особливо великих розмірах. Примітно, що реалізація зазначеного майна відбулась на публічних торгах, організованих приватною торгівельною компанією, яка стала частиною корупційної схеми.

  «Цей приклад ще раз доводить, що треба якнайшвидше впроваджувати Систему електронних торгів арештованим майном, щоб повністю виключити можливість корупції у процесі реалізації майна», - наголосив Дмитро Сторожук.

  Нагадаємо, систему електронних торгів буде запроваджено у чотирьох пілотних регіонах уже 1 травня.