• In English
 • У Мінагрополітики обговорили необхідність відміни карантинного дозволу на імпорт насіння
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 10:34

  У Мінагрополітики відбулося чергове засідання робочої групи з обговорення актуальних питань галузі насінництва в Україні. До складу робочої групи увійшли представники Мінагрополітики, Держсільгоспінспекції України, Держветфітослужби України, НААНУ, Українського інституту експертизи сортів рослин, громадських організацій та науково-дослідних установ.

  Головним питання порядку денного стало обговорення необхідності відміни карантинного дозволу на імпорт насіння. Також учасники зійшлися, що необхідно на законодавчому рівні чітко визначити поняття «оптова та роздрібна торгівля насінням та садивним матеріалом». Учасники запропонували визначити поняття «категорії насіння» за такими напрямками використання як: насіння для реалізації та насіння для внутрішньогосподарського використання. Виробникам насіння слід надати  альтернативну можливість самостійно обирати акредитовані лабораторії, незалежно від їх підпорядкування, які здійснюють випробування насіння на посівні якості з видачею відповідних документів.

  Крім того, у ході дискусії була висунута пропозиція щодо проведення сертифікації насіння і садивного матеріалу в два етапи: перший етап – визначення сортової якості насіннєвих посівів, другий – визначення посівних якостей насіння.

  Також була піднята проблема щодо незадовільного стану та низьких обсягів виробництва лікарських, лісових і малопоширених культур. Відтак, Мінагрополітики має максимально сприяти розвитку галузі виробництва декоративних рослин. Так, наприклад, законодавством ЄС не регулюється та не контролюється операція введення в обіг насіння і садивного матеріалу декоративних рослин.