• In English
 • Держводагентство: Промивка русла р. Інгулець здійснюється згідно з Регламентом
  опубліковано 24 квітня 2014 року о 10:16

  На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 року №893-р «Про скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець», на умовах державно-приватного партнерства здійснюється подача дніпровської води для промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборах зрошувальних систем Миколаївської та Херсонської областей.

  Подачу води по каналу Дніпро-Інгулець розпочато 1 квітня. Держводагентство підтримує зазначений захід, як один із пріоритетних, оскільки це створює можливість для екологічного оздоровлення р. Інгулець, яка забезпечує водою один з найбільших промислово розвинених регіонів країниКривбас.

  Промивка русла річки Інгулець дозволить виштовхнути високомінералізовану призму з її русла.

  Станом на 24 квітня призма перебуває нижче водозабору Інгулецької зрошувальної системи. Якість води на водозаборі відповідає нормативній, що дозволяє забезпечити подачу води для поливу сільськогосподарських угідь Миколаївської області.

  Держводагентством забезпечено контроль за дотриманням встановленого Регламенту промивки та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи і моніторинг якісного стану р. Інгулець.