• In English
 • Уряд створив спеціальну комісію з нагляду за дотриманням прав людини у закладах позбавлення волі, - Павло Петренко
  опубліковано 23 квітня 2014 року о 16:42

  Уряд України одноголосно прийняв рішення про створення при Міністерстві юстиції України Спеціальної комісії, яка проводитиме моніторинг умов перебування ув’язнених у СІЗО та установах виконання покарань та дотримання у цих закладах прав людини. Про це під час прес-конференції заявив Міністр юстиції України Павло Петренко.

  За його словами, Спеціальна комісія матиме право доступу до затриманих та ув’язнених у будь-яких тюрмах та слідчих ізоляторах України. В цей орган увійдуть народні депутати, представники правозахисних організацій, співробітники Міністерства юстиції та Пенітенціарної служби України.

  «Фактично ми вперше даємо можливість правозахисним організаціям отримати безпосередній контакт із затриманими для того, щоб фіксувати факти нелюдського поводження з боку відповідних адміністрацій в’язниць. Тому створення Спеціальної комісії – це перший крок з реформування пенітенціарної системи», - зазначив Павло Петренко.

  У свою чергу народний депутат Ірина Луценко повідомила про свою участь у Спеціальній комісії та наголосила, що, окрім іншого, комісія має ініціювати внесення низки змін до чинного законодавства. «Зокрема, мова йде про Кримінальний процесуальний та виконавчий кодекси, а також інші законодавчі акти, які регулюють перебування ув’язнених у закладах позбавлення волі», - зазначила народний депутат.