• In English
 • Названо переможців Першого всеукраїнського фестивалю анімаційних та відеофільмів "Безпечна праця - 2014"
  опубліковано 23 квітня 2014 року о 17:23

  Людське життя є найбільшою цінністю будь-якої держави. А тому культура безпеки праці та профілактики нещасних випадків на виробництві завжди повинні бути пріоритетом для кожного громадянина. Зважаючи на це, редакція журналу «Промислова безпека», аби в доступний для працівників підприємств спосіб привернути увагу до проблеми збереження життя і здоров’я на робочих місцях, виступила ініціатором проведення Першого всеукраїнського фестивалю анімаційних та відеофільмів «Безпечна праця – 2014».  Фестиваль проводився з метою формування у громадян культури безпеки і гігієни праці, профілактики нещасних випадків на виробництві, а також пошуку та розповсюдження кращого досвіду використання засобів кіно та анімації для інформування громадськості з питань збереження життя і здоров’я працівників українських підприємств.

  Свою підтримку Фестивалю висловила і Державна служба України з надзвичайних ситуацій, підрозділи якої також брали участь у конкурсі. Адже саме профілактика виробничого травматизму, професійних захворювань, промислової та пожежної безпеки є одним з пріоритетних напрямків діяльності ДСНС України. Рятувальники звертають увагу громадськості на проблеми збереження життя і здоров’я громадян на робочих місцях. На цьому під час урочистої церемонії нагородження переможців фестивалю, яка відбувалася 23 квітня 2014 року, наголосив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту Василь Стоєцький. Він зауважив, що лише спільними зусиллями, використовуючи засоби кіно та анімації можна знизити рівень нещасних випадків на виробництві та привернути увагу суспільства до проблеми культури охорони праці в Україні.

  «ДСНС України дякує за можливість долучитися до участі у фестивалі, представити роботи територіальних органів Служби, привітати та підтримати учасників заходу. Сподіваємося, що й надалі спільними зусиллями ми будемо стояти на варті безпеки праці, збереження життя та здоров’я громадян», – сказав Василь Стоєцький.

  До участі у фестивалі долучилися 69 учасників, серед якихпровідні підприємства та організації України. Члени журі переглянули 124 конкурсні роботи та визначили переможців у шести номінаціях. ДСНС України представила на конкурс 17 відеофільмів, які були надіслані від 9 територіальних підрозділів Служби.

  За підсумками фестивалю у номінації «Відео з пожежної безпеки» 1 місце посіло Управління ДСНС України у Тернопільській області за відеоролик «Правила користування вогнегасником». 2 місце отримало Управління ДСНС України у Чернігівський області за відеоролик «Ліс-2014». На 3-му місці – Головне управління ДСНС України у Рівненській області за відеосюжети «Пічне опалення» та «Електробезпека». До того ж, журі відзначило у спеціальній номінації «Краща робота поза конкурсом» відеоролик Управління ДСНС України у Чернівецькій області.  Особливу подяку висловили також і Управлінню ДСНС України у Вінницькій області, яке надіслало на конкурс 5 відеоробіт. Така висока оцінка членів журі фестивалю свідчить про високий професіоналізм та відповідальне ставлення працівників ДСНС України до проблем збереження людського життя на виробництві.

  Організатори фестивалю, учасники та співробітники ДСНС України виразили сподівання, що конкурс – це лише перший крок на шляху до підвищення рівня безпеки праці на виробництві і в подальшому ще більше підприємств, як державних, так і приватних, долучатимуться до таких заходів.