• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд сповідує шлях складних, але правильних реформ для України
  опубліковано 22 квітня 2014 року о 15:30

  «Ми усвідомлюємо ті виклики, які стоять перед країною. І наш Уряд сповідує шлях складних, але правильних реформ для України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 22 квітня, за підсумками зустрічі з Віце-президентом США Джо Байденом.

  Арсеній Яценюк зазначив, що між Україною та США підписана угода про стратегічне партнерство, «і ця угода не на папері, а на ділі»: «Метою цієї угоди є побудова вільного, демократичного і стабільного українського суспільства і держави. Метою цієї угоди є наша спільна робота із забезпечення миру і стабільності на континенті, підтвердження стратегічних відносин між США і Україною».

  «Ми цінуємо позицію США і ту підтримку, яку отримує народ України протягом останніх декількох місяців. Народ України, який виборов своє право керувати у власній країні, і надалі бореться за свої права, за демократію і за те, щоб Україна була успішною державою», - підкреслив Глава Уряду.

  Він подякував Державній адміністрації США та Конгресу за надання фінансової допомоги в 1 млрд. доларів для української економіки.

  Україна, за словами Прем’єр-міністра, прийняла «низку складних, але необхідних рішень, щоб відновити фінансові програми з міжнародними фінансовими інституціями»: «І коли ми кажемо про пакет складних реформ, то він прийнятий не для МВФ. Цей пакет прийнятий для України. Країна потребує реальних реформ».

  Він зупинився на питанні боротьби з корупцією: «Уряд України усвідомлює, що гроші дають тільки тим країнам, які реально долають і борються з корупцією. І одне з основних завдань Уряду і нового Президента, який повинен бути обраний 25 травня поточного року, – це реальна боротьба з корупцією і її подолання в країні».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що найкращий шлях реформ для України - це Угода з ЄС: «Це є найкращий порядок денний для України, як провести реформи, зробити Україну державою, яка відповідає найвищим стандартам демократії, захисту прав людини і громадянина».

  Окремо Глава Уряду підкреслив спільне бачення України та США щодо необхідності конституційної реформи в Україні: «Ми робимо конституційну реформу не для того, щоб виконати Женевські угоди, і тим більше не для того, щоб відповісти на запити Росії. Конституційна реформа в країні – це шлях до відновлення балансу влад. Це вимога українського народу».

  Він нагадав, що в рамках конституційної реформи планується «наділити регіони додатковими повноваженнями, дати можливість регіонам мати незалежну фінансову і бюджетну політику, захистити і надати особливий статус для національних меншин і мов національних меншин, в тому числі й для російської мови. Щоб кожен громадянин України мав вплив як на центральну, так і на місцеву владу».

  Арсеній Яценюк також наголосив на неприпустимості, «коли Конституцію пишуть під президента»: «Конституція пишеться тільки під Україну і український народ».