• In English
 • МВС вважає події в Краматорську грубим порушенням Женевських угод щодо Україні
  опубліковано 22 квітня 2014 року о 13:56

  21 квітня невідомими озброєними людьми під командуванням громадянина РФ Ігоря Стрєлкова був захоплений та взятий у заручники начальник міського управління міліції міста Краматорська Донецької області полковник Віталій Колупай. Загарбники запропонували в обмін на життя і здоров'я начальника міліції передати їм табельну зброю підрозділу МВС.

  Керівництво МВС розглядає цей факт як явне порушення Женевських угод, досягнутих у ході чотиристоронніх переговорів 18 квітня 2014 р. Виконуючи вимоги цих угод, Уряд України розробив і передав до Парламенту законопроект про амністію учасників масових заворушень на Сході. Співробітники міліції отримали і виконали чіткі вказівки щодо призупинення реалізації антитерористичної операції на час Великодніх свят.

  З іншого боку, з російської сторони спостерігається демонстративне ігнорування досягнутих домовленостей. Зокрема, тривають захоплення адміністративних будівель, провокації із застосуванням вогнепальної зброї, а також діяльність російських диверсійних груп, які організовують ці інциденти.

  У ході зустрічі Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з делегацією ОБСЄ Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив тимчасовому повіреному у справах РФ в Україні Олексію Воробйову здивування з приводу диверсійної діяльності, яка триває на території України, співробітників ГРУ Росії, зокрема, Ігоря БезлераБєса») та Ігоря Стрєлкова («Стрілка»).

  Арсен Аваков заявив про принципову позицію МВС: «Ми чітко розділяємо інакомислячих і терористів як дві різні категорії громадян. Для інакомислячого – дискусія і діалог. Для терориста, для того, хто зі зброєю в руках захоплює будівлі і заручників – жорстка відповідь, аж до знищення».

  Міністр також наголосив на неприпустимості закликів до насильства по відношенню до будь-яких груп громадян України за етнічними, національними, релігійними чи політичними ознаками.