• In English
 • Розпочала роботу Рада з питань науково-технічного розвитку України
  опубліковано 22 квітня 2014 року о 10:44

  В Україні розпочинає діяти Рада з питань науково-технічного розвитку. Її склад погоджено Президентом Національної академії наук України Борисом Патоном. Забезпечувати ж роботу Ради буде Держінформнауки – про це поінформував Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

  За його словами, в Україні давно існувала потреба в авторитетному науковому зібранні, створеному не за адміністративним принципом, а за принципом професійного та суспільного визнання.

  «Важливо, аби думка такої Ради стала основою державних рішень щодо науково-технічного розвитку країни», - наголосив Володимир Семиноженко.

  Очолив Раду директор Інституту магнетизму НАН та МОН України, академік та Герой України Віктор Бар’яхтар – один із найбільш видатних учених-фізиків.

  Склад Ради, до якої увійшли вчені із незаперечно високою репутацію не тільки в Україні, а й в світі, в подальшому розширюватиметься, виходячи з рекомендацій її членів, зазначив Володимир Семиноженко.

  «Те, що нам вдалося об’єднати таких відомих вчених ідеєю розвитку наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності у складний для України час – це достатньо своєчасний крок. Наприклад, ЄС поставив завдання до 2020 року збільшити кількість вчених на 1 млн. Україна, що має визнаний у всьому світі науковий потенціал, володіє ядерними, ракетно-космічними та авіаційними технологіями, просто не може залишатися осторонь», - заявив Володимир Семиноженко.

  Довідково

  До складу Ради увійшли такі відомі науковці як академік НАН України Ганна Єльська, академік НАН України, професор Олег Кришталь, Віце-президент НАНУ, академік НАН України, професор Антон Наумовець, академік НАН України Валерій Кухар, академік НАН України Ярослав Блюм, академік НАН України Петро Гожик, академік НАН України Валерій Скороход, академік НАН України Ярослав Яцків та інші.