• In English
 • Житомирщина оновлює парк "швидких"
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 16:00

  Житомирська область отримала 35 новеньких машин екстреної медичної допомоги класу В. Частина із них вже направлена до Лугинського та Малинського районів.  А 17 квітня дві новенькі «швидкі» прибули до  Житомирського району, де  й обслуговуватимуть його жителів.

  Голова Житомирської облдержадміністрації Сидір Кізін урочисто вручив ключі від новеньких авто головному лікарю Житомирської центральної районної лікарні Олексію Литвинцю.

  «Житомирський район має великий радіус – близько 60 км, тому потребує сучасного та комфортного санітарного транспорту. Нові машини адаптовані до європейських норм та стандартів для надання кваліфікованої медичної допомоги під час перевезення хворого. Ці два автомобілі полегшать роботу медичних працівників району та допоможуть врятувати не одне життя його жителів», - зазначив очільник області.

  За словами Олексія Литвинця, нині Житомирський район налічує 90 населених пунктів, у яких проживають 68 тисяч людей. Деякі села знаходяться на відстані майже 60 км. Тому автомобілі швидкої допомоги для району – можливість надавати першу медичну допомогу на догоспітальному рівні. На сьогодні у Житомирському районі функціонує чотири бригади екстреної допомоги.

  Під час заходу заступник директора Департаменту  охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Сергій Кобилінський зазначив, що медична громада Житомирщини щиро радіє такому прояву піклування держави про своїх громадян. Адже якість життя людей великою мірою залежить від надання їм  своєчасної  та висококваліфікованої  медичної допомоги.

  «Нові «швидкі», в залежності від комплектації, вартують до 600 тис. грн. та мають в оснащенні дефібрилятор з кардіомонітором, портативний кардіограф, стаціонарний дихальний апарат з відсмоктувачем, переносний дихальний апарат, інфузатор, термосумка для розчинів, вакуумний матрац, кисневу установку, м’які та стаціонарні ноші, щити жорсткі, крісло-каталку.  Серед додаткового обладнання – набір ременів, підголовники та шини. В автомобілях працює система клімат-контролю», - зауважив Сергій Кобилінський.

  Крім нових автомобілів жителі області влітку отримають сучасну єдину регіональну оперативно-диспетчерську службу екстреної медичної допомоги.

   

  Довідково

  Вперше автомобіль швидкої допомоги в Житомирській області вийшов на виклик 102 роки тому. Сьогодні екстрена медична допомога Житомирщини обслуговує понад 1 мільйон населення області. Щодня рятувати життя громадян краю заступають 103 бригади екстреної допомоги, серед яких загальнопрофільні лікарські, фельдшерські, 3 кардіологічні та 1 психіатрична бригади. У поміч медичним працівникам - 143 карети швидкої допомоги та понад 100 найменувань різних лікарських препаратів.

  На теренах області створено 4 територіальні округи з центрами в Житомирі, Коростені, Бердичеві та Новоград-Волинському, в яких розташовано підстанції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Житомирщина одна із перших обладнала всі карети «швидкої» системою GPS-навігації.