• In English
 • Павло Шеремета: Для зростання національної економіки необхідні структурні фундаментальні реформи
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 15:39

  Зростання національної економіки можливе (за оптимістичними прогнозами) наприкінці нинішнього або ж на початку наступного року. На цьому наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета у Верховній Раді під час години запитань до Уряду 18 квітня.

  «Зростання економіки може відбутися лише наприкінці цього року чи на початку майбутнього за реалізації необхідних дисциплінованих, структурних, фундаментальних реформ. За базовим сценарієм, якщо брати 2015 рік, ми говоримо про можливість зростання і фокусуємо увагу в цьому напрямку», - сказав Міністр.

  Втім, він зазначив, що перспективи розвитку економіки України у поточному році залишаються хиткими. Так, експерти не виключають, що зниження ВВП у 2014 році може дорівнювати 3% і навіть більше, відбуватиметься також зростання цін на споживчому ринку.

  Загрозами, які спричиняють такий розвиток сценарію, виступають, насамперед, накопичення як зовнішніх, так і внутрішніх зобов’язань (у т. ч. боргових), високий рівень зарегульованості, який вже тривалий час демонструє українська економіка, а також слабке використання ефективних двигунів зростання економіки. Павло Шеремета зазначив: є ще декілька стримуючих факторів, які теж негативно впливають на поточну економічну ситуацію, але вони необхідні для пожвавлення економіки.

  «Стримуючими факторами є проведений секвестр бюджету, зростання курсу, цін (в тому числі й на тарифи, газ, тепло). У результаті ми матимемо звуження внутрішнього споживчого попиту домогосподарств, але це є частина тих потрібних «ліків», які необхідні для того, щоб стабілізувати економічну ситуацію в країні», - сказав Павло Шеремета.

  Разом з тим Міністр акцентував увагу, що економіка  України хронічно залежна від двох  дефіцитів – фіскального і торговельного. Ці проблеми накопичувалися тривалий час і потребують першочергової уваги. І це те, на що в першу чергу буде звертати увагу український Уряд.