• In English
 • Мінкульт розглядає можливість продовжити співпрацю з програмою "Бібліоміст"
  опубліковано 18 квітня 2014 року о 15:37

  У 2014-2015 роках Міністерство культури України особливу увагу планує приділити розвитку бібліотек. Зокрема, це стосується впровадження системи електронної звітності у роботі публічних бібліотек. З цього та ряду інших актуальних питань Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта зустрілася з директором Ради міжнародних та наукових досліджень (IREX) і програми «Бібліоміст» Матежем Новаком.

  «Сучасні бібліотеки – це платформа для суспільно-економічного розвитку, установи, ефект роботи від яких вражає помітними результатами. Бібліотеки можна активно використовувати для розвитку середнього та малого бізнесу, сільського господарства, медицини. Також на часі є надання доступу до електронних послуг, електронного урядування, працевлаштування та освіти», - зазначила Олеся Островська-Люта. 

  Також важливою темою зустрічі стало можливе продовження співпраці Міністерства культури України та програми «Бібліоміст».

  Довідково

  «Бібліоміст» - це спільна програма Міністерства культури України, Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Завдяки цій програмі значна частина публічних бібліотек була модернізована: 1963 публічні бібліотеки обладнано комп’ютерною технікою; на базі обласних універсальних наукових бібліотек створено 25 тренінгових центрів; з 2011 р. щорічно проводиться «Ярмарок бібліотечних інновацій», який представляє найбільш новаторські проекти та ініціативи бібліотек; впроваджено проект «Публічні бібліотеки», тренінги пройшли 3824 учасники, в тому числі 1861 бібліотекар.